קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - אקטיביזם

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

נציג גוש שלום נפגש עם השייך אבו-טיר איש החמאס

הודעה לעיתונות
גוש-שלום
31.5.2006


אבנרי: `נתנגד בכל תוקף לניסיון לגרש אותך מירושלים עירך!`

חבר-הכנסת לשעבר אורי אבנרי, מראשי `גוש שלום`, נפגש עם חבר המועצה המחוקקת הפלסטינית מטעם חמאס, השייך מוחמד אבו-טיר, בביתו בשכונת צור-באחר בירושלים, והביע בפניו התנגדות מוחלטת לכוונת ממשלת-אולמרט לגרש מירושלים אותו ואת שלושת חבריו שנבחרו לפרלמנט הפלסטיני בבחירות דמוקרטיות.

אבנרי אמר לאבו-טיר ש`גוש שלום` קורא לפתיחת משא-ומתן מיידי בין ממשלת ישראל והממשלה הפלסטינית, בלי תנאים מוקדמים, ועל בסיס של הפסקת האלימות משני הצדדים.

עוד אמר אבנרי: `הייתי חבר-כנסת בזמן שמזרח ירושלים סופחה לישראל. אני יכול להעיד שלא הייתה כל כוונה להשוות את מעמדם של תושבי מזרח-ירושלים למעמדם של מהגרים הזוכים במעמד רשמי של `תושבי קבע`. הפלסטינים גרים בירושלים זה 50 דורות לפחות. השוואתם ל`תושבי קבע` שניתן לגרשם בכל עת היא מגוחכת, מעשה של עוול ואיוולת.`

אבנרי הוסיף: `לא פחות מגוחך הניסיון להחרים את הממשלה הפלסטינית בראשות חמאס, שנבחרה על-ידי העם הפלסטיני.`

אדם קלר, דובר `גוש שלום`, הביע את התקווה שבקרוב תיפגש משלחת גדולה של תנועת-השלום הישראלית עם צמרת החמאס, כדי לבנות גשר ראשון להידברות. הוא הזכיר שאבנרי היה בשעתו הישראלי הראשון שנפגש עם יאסר ערפאת, ואמר: `מילאנו את התפקיד הזה אז, ואנחנו מוכנים למלא אותו עכשיו שוב.`

הוא הזכיר כי בעת חתימת הסכם-אוסלו התחייב שמעון פרס, בשם ממשלת ישראל, שלא תהיה הפרעה לפעולת המוסדות הפלסטיניים במזרח ירושלים, ושתושבי מזרח-ירושלים יוכלו לבחור ולהיבחר לפרלמנט הפלסטיני. `איך אנחנו דורשים מהממשלה הפלסטינית לקיים הסכמים שנחתמו איתנו, כאשר אנחנו בעצמנו רומסים אותם ברגל גסה?` שאל.

לפרטים נוספים:
אורי אבנרי 0505-306440
אדם קלר 03-5565804 או 0506-709603

תמונות מן הפגישה אפשר למצוא באתר:

http://www.geocities.com/keller_adam/Avnery_AbuTir.jpg

http://www.geocities.com/keller_adam/Avnery_AbuTir2.jpg


וב
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

לא נשתוק לנוכח מסע ההסתה של מעריצי אליאור אזריה!
סרבן מצפון חדש בדרך לכלא!י
ראשון בבוקר - דיון בבית המשפט בחיפה על שחרור ספינת הנשים שניסתה להגיע לעזה