קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

`חקירת שוטרי מג`ב תימשך לא יותר משבועיים`
מאת לילך שובל
Ynet
22.3.07
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3379989,00.html

במח`ש מדגישים - חקירת הכאת הנער הפלסטיני בחווארה לא תימשך זמן רב. למרות שהמחלקה לחקירות שוטרים עדיין לא חקרה את הנער הפלסטיני הינדאווי קוואריק, שהוכה על-ידי שוטרי מג`ב, אמר היום (ה`) ראש צוות החקירה, אבי פרץ, כי הראיות במקרה הזה מוצקות ולדבריו, `תמונה אחת שווה אלף מילים`. החקירה נפתחה בעקבות פרסום סרט הווידאו ב-ynet, בו נראים השוטרים מכים את הנער.

הנער בן ה-17 סיפר כי אתמול ב-12:30 בצהריים, כאשר הוא וחבריו סיימו את הלימודים וביקשו לעצור מונית כדי להגיע לכפר עווארתה הסמוך, הם הבחינו בג`יפ מג`ב שעומד במרחק של כמה עשרות מטרים מהם. `שניים מהשוטרים החלו להרביץ לי ברובה ברגליים, אגרופים, לדפוק לי את הראש בדלת של המכולת הסמוכה, הפילו אותי לרצפה וחבטו בי בראש`.

במח`ש צפו בסרט הווידאו ומיד החליטו לפתוח בחקירה. פרץ העריך כי החקירה תימשך בין שבוע לשבועיים לכל היותר. מיד לאחר החקירה יועברו המלצות נגד שוטרי מג`ב לפרקליטות. `בכל זאת צריך לשמוע את גרסת החשודים. במקרים דומים בעבר נשפטו שוטרים בבתי דין ואפילו נכנסו לכלא. אחרים נשפטו בבתי דין משמעתי`.

לגבי החקירה הוסיף פרץ: `נכון לרגע זה עדיין לא איתרנו את המתלונן, אך ברגע שנאתר אותו נגבה ממנו עדות. אני מקווה שנקבל תלונה רשמית, אבל עדיין חסרים לנו פרטים בקשר לזהותו. אנו מקווים לקבל את הסרטון בהקדם. אנחנו נגבה עדות גם משוטרי מג`ב שהיו באירוע, אליהם אין לנו בעיה להגיע`.

מוקדם יותר היום אמר מפקד מג`ב, ניצב חסיין פארס, כי הוא `רואה בחומרה התנהגות מעין זו. הנושא הועבר לחקירת מח`ש לבדוק את נסיבות המקרה. לוחמי מג`ב פועלים באופן שוטף לשמירה על ביטחון אזרחי המדינה ומפוקדים על מניעת פעילות חבלנית עוינת ומנסים להתמודד עם אינספור מקרי אלימות המופעלים כלפיהם`.

חברי כנסת שצפו היום בתמונות הביעו תקווה כי חקירת מח`ש תמצה עם האשמים את הדין. בין היתר קרא ח`כ דני יתום (עבודה) לשר לביטחון פנים, למפכ`ל ולמפקד מג`ב `לקיים מיד חקירה ולפרסם את תוצאותיה. אם יימצאו חיילי מג`ב אשמים יש להענישם בחומרה ואם לאו - חשוב שהציבור הישראלי יידע זאת. מטרת החקירה היא להבטיח את גילוי האמת והענשת האשמים או לחילופין מניעת פגיעה נוספת בשמה הטוב של מדינת ישראל`.תיכ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

אני חיה במדינה חולנית
האנשים שמורידים את השאלטר למליוני בני אדם
פתיחת שנת הלימודים: כוחות המנהל הרסו מבנה בית ספר וגנים