קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הכפר בילעין לא יישבר
מאת: מערכת וואלה!
12 באוגוסט 2009,
http://news.walla.co.il/?w=/1/1536532

במחאה על הפלישות הליליות אותן עורך צה`ל בשבועות האחרונים בכפר בילעין, הפגינו הלילה פעילי השמאל מול ביתו של מפקד אוגדת איו`ש נעם תיבון


כעשרים פעילי שמאל הפגינו הלילה (רביעי) מול ביתו של מפקד אוגדת איו`ש נעם תיבון. פעילי ההפגנה הלילית הוגדרה על ידי אנשי השמאל כתגובה לפלישות הליליות אותן מבצע צה`ל בשבועות האחרונים בכפר בילעין, שם נערך מאבק נגד גדר ההפרדה.

אנשי השמאל קראו לתיבון לשחרר את עצורי בילעין וצעקו לעבר ביתו: `תיבון, תיבון, תתעורר, הכפר בילעין לא יישבר`. בנוסף חילקו המפגינים עלונים לתיבות הדואר של תושבי השכונה בהם נכתב כי גם הם נושאים באחריות למעשים הנעשים בשמם בשטחים הכבושים. `מי שעוצם עין נוכח התעמרות באזרחים, לא ראוי כי יעצום גם עין במיטתו בשעת לילה`.


במהלך החודשים האחרונים הפגינו גם אנשי ימין מול ביתו של אלוף פיקוד המרכז גדי שמני. אנשי הימין מחו על הפוליטיזציה שעבר, לדבריהם, יחסו של הצבא אל המתנחלים בתקופת כהונתו. כאשר סיים שמני את תפקידו אמרו נציגי המתנחלים כי `היחסים בין צה`ל להתיישבות הורעו והגיעו לשפל חמור ביותר בתקופתו. החמור ביותר הוא הפגיעה האיומה באמון הבסיסי שבין ההתיישבות לדרג הפיקודי בפיקוד מרכז. אנו מקווים שמחליפו של שמני ישקם את האמון בין הצדדים`.

ד-ה
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

אני חיה במדינה חולנית
האנשים שמורידים את השאלטר למליוני בני אדם
פתיחת שנת הלימודים: כוחות המנהל הרסו מבנה בית ספר וגנים