קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - מצור, חומה ומחסומים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

4 הרוגים במנהרה בעזה: "המצרים פיזרו גז רעיל"
ynet
עלי ואקד
29.04.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L 3882298,00.html
האם תקרית במנהרה תשבור שיא חדש במתח בין ממשלות חמאס ברצועת עזה ומצרים? משטרת חמאס ברצועה האשימה אמש (יום ד`) את כוחות הביטחון של מצרים בפיצוץ מנהרת הברחות בגבול סיני ובפיזור גז רעיל בתוכה - שהביאו למותם של ארבעה פלסטינים ולפגיעה בכעשרה נוספים. עדי ראייה סיפרו כי גם הם הבחינו בפיצוץ, שבקע מצדו המצרי של הגבול.

האירוע במנהרה אמש נחשב לקטלני ביותר מאז יולי 2009, אז נספו חמישה פלסטינים כשנקברו תחת מנהרה שקרסה באותו האזור.
מנתוני שירותי הרפואה הפלסטינים עולה כי מאז הטילה ישראל את המצור על הרצועה, נהרגו יותר ממאה בני אדם במנהרות ההברחה, בין אם בתאונות ובין אם בהפצצות חיל האוויר.

מצרים עצמה החלה בחודשים האחרונים להתגונן מפני תופעת ההברחות, באמצעות הקמת גדר פלדה תת-קרקעית לאורך גבולה עם הרצועה. המהלך עורר עימות חסר תקדים בין קהיר לבין חמאס, לאחר שחייל מצרי נורה למוות מאש צלף פלסטיני. בעקבות האירוע, פרסם משרד החוץ בקהיר הודעת גינוי חריפה נגד הארגון, והעיתונות המצרית, כמו גם אנשי הדת הבכירים בה, מתחו ביקורת נוקבת על חמאס.

פעילות ההברחה במנהרות נעצרה לפני כשבועיים למשך זמן קצר בהוראת
שלטונות חמאס, עקב החשש שנרשם בישראל מפני חטיפה בסיני שבעטיה הונזקו לשמיים מזל`טים של חיל האוויר. אנשי הארגון מנעו מתושבי הרצועה להתקרב אל המנהרות מחשש שיופצצו, והורו לאלו שפעלו בתוכן להתפנות.

הדבר קטע אז, גם אם לזמן קצר בלבד, את `צינור החיים` העיקרי לרצועה - שכן במנהרות מבריחים כמעט כל סוג של סחורה, עקב העובדה שמצרים סגרה את הגבול עם הרצועה וישראל מתירה להכניס אליה ציוד הומניטרי בלבד, בעיקר מזון ותרופות.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פנייה דחופה לשר הביטחון ולמתפ"ש: אפשרו כניסת ציוד מחשבים ותקשורת לרצועת עזה‎
תרחיש הבלהות שיצרה ישראל: קורונה ברצועת עזה
מנכ`לית ארגון זכויות האדם הישראלי `גישה`, תניה הרי, תנאם היום בפני מועצת הביטחון של האו`ם,