קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

28 שנה לתושב עזה שירה רקטות והפעיל מטענים
ynet
אילנה קוריאל
26.05.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3894720,00.html
בית המשפט המחוזי בבאר-שבע גזר היום (ד`) 28 שנות מאסר בפועל על דאפע אבו עאדרה, 25, תושב רצועת עזה, שהורשע בשורה של נסיונות לרצוח ישראלים וסיוע לניסיונות נוספים, במהלך שנת 2007. בין היתר, היה מעורב בירי רקטה שהתפוצצה בשדרות, ירי פצצות מרגמה לעבר מוצב צה`ל, הפעלת מטעני חבלה נגד כוחות הצבא ועוד.

במקרה אחד ניסה לפגוע בכוח צה`ל באמצעות פיצוץ מטען חבלה במשקל כ-25 ק`ג. במקרה נוסף סייע לפעיל טרור אחר להניח מטען במשקל 20 ק`ג. בשני המקרים, המטענים לא הופעלו בסופו של דבר. במקרה אחר קשר קשר עם פעיל טרור נוסף כדי להוציא לפועל פיגוע התאבדות, שלא יצא לפועל בשל פעילות צה`ל באזור.

נציגת פרקליטות מחוז דרום, עו`ד רוית מרום, ביקשה למצות עם אבו עאדרה את מלוא חומרת הדין. היא הסבירה כי לאורך תקופה ארוכה כדי לפגוע בבטחון המדינה, באזרחיה ובחייליה. לדבריה, פעל לא רק נגד חיילים אלא גם כלפי אזרחים, תושבי שדרות בפרט. הוא עצמו, הדגישה, היה זה שלחץ על ההדק ושיגר את הטיל שהתפוצץ בשדרות - `ורק בנס לא היו נפגעים`.

סניגורו של אבו עאדרה טען בעניין הרקטה ששוגרה לעבר שדרות, כי מדובר באירוע קל שיש `לקחת בפרופורציה`, שכן אין מדובר ברקטה תקנית והנזק הצפוי קטן יותר. על המטען במשקל 25 ק`ג טען כי `לא היה גדול`, ויועד לפגוע בחיילים שנכנסים לרצועה, ולא בפטרולים. כן הזכיר כי בסופו של דבר לא נגרם כל נזק.

בגזר הדין כתבו השופטים ברוך אזולאי, נתן זלוצ`ובר ויעל רז-לוי כי `ההגנה ניסתה למזער את חומרת מעשיו בטענה שמדובר בטיל לא תקני שפגיעתו פחותה.

השופטים ציינו כי הם לוקחים בחשבון את הודאתו במיוחס לו ואת הבעת החרטה שלו, ודנו אותו ל-28 שנות מאסר בפועל.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב