קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - אקטיביזם

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

עתירת אסיר דחופה בשם אמיר מח`ול לביהמ"ש המחוזי בפ"ת
רופאים לזכויות אדם
http://www.phr.org.il/default.asp?PageID=37&ItemID=688

רופאים לזכויות אדם לביהמ`ש: השב`כ ושירות בתי הסוהר מפרים את החוק במונעם ביקור רופא אצל מח`ול וקבלת תיקו הרפואי, למרות החשש הכבד למצבו הגופני והנפשי

היום, יום שלישי 25.5.10, הגישה עמותת רופאים לזכויות אדם עתירת אסיר דחופה בשם אמיר מח`ול לביהמ`ש המחוזי בפ`ת. בעתירה, שהוגשה ע`י עו`ד יוהנה לרמן, מתבקשים המשיבים, שירות בתי הסוהר והשב`כ, לאפשר כניסת רופא מטעם רופאים לזכויות אדם לבדוק את מח`ול. העתירה הוגשה לנוכח החשש הכבד לבריאותו של מח`ול, לאחר שעל פי פרסומים נחקר תוך שימוש באמצעי חקירה פסולים ולא חוקיים.

בעתירה גם מתבקשים השב`כ והשב`ס למסור לעותר את התיעוד הרפואי המלא בעניינו מיום מעצרו ועד עתה, זאת לאחר שעד כה סירבו לעשות כן, תוך הפרת חוק זכויות החולה התשנ`א -1996. חובת המוסדות הרפואיים השונים לתעד את מהלך הטיפול הרפואי שניתן לחולה, וכן זכותו של העותר לקבל לידיו את הרשומות הרפואיות בעניינו, עוגנו שתיהן בצורה מפורשת בחוק זכויות החולה. רופאים לזכויות אדם רואה בחומרה את ההתנהלות הלא חוקית של שב`ס ושב`כ, המעכבים בתואנות שונות את העברת תיקו הרפואי לבאי כוחו.
העתירה המלאה שהגישה רל`א, כמו גם כל מידע אחר על תיקו וחקירתו של מח`ול, נמצאת תחת צו איסור פרסום. רופאים לזכויות אדם, יחד עם עדאלה והועד נגד עינויים בישראל, פנו ביום א` לביהמ`ש המחוזי בפ`ת בבקשה דחופה להסיר את צו איסור הפרסום בכל הקשור לתנאי מעצרו של מח`ול ולשיטות החקירה שננקטו נגדו.

לידיעה קודמת באתר בנושא מעצרו של אמיר מחו`ל

עב
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד הסיפוח, נגד השחיתות, נגד המגיפה הכלכלית - ההפגנות שהיו ואלה שיהיו בימים הקרובים ‎
לא לסיפוח! כן להכרה במדינת פלסטין! משמרת מול הקונסוליה האמריקאית בירושלים, יום שישי 3.7י
דיון מכריע היום בבית המשפט בירושלים - לא לגירוש משפח סומרין