קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

חוצפה ישראלית ביריחו : האם מנהל גשר אלנבי הישראלי חולה נפש?
מאת סוכנות הידיעות מען
9.7.2010
http://www.maannews.net/he/index.php?opr=ShowDetails&ID=15221

אלפי נוסעים פלסטינים וזרים שעוברים גשר אלנבי על נהר הירדן לכוון הממלכה ההאשמית סובלים באופן קשה מאוד כתוצאה ממהלכים טכניים ומכשולים שמציבה משטרת הכיבוש באזור .

משפחות רבות נתקעו בתוך האוטובוסים משעה 5 אחרי הצהרים עד חצות כדי לחצות דרך קצרה שאורכה אינו יותר מ 2 ק`מ.
מען ביררה את הסיבה ומצאה כי עובדי גשר אלנבי `הישראלים` השהו את העבודה וביצעו שביתה בשל העומס הרב על הגשרים דבר שגרם לצפיפות עצומה ופקק נוסעים גדול מאוד באזור הגשר.

הצד הפלסטיני כמו הצד הירדני הקימו בתקופה האחרונה מתקנים חדשים כדי להקל על הנוסעים ולתת להם לזרום בלי בעיה או קושי אבל הבעיה האמתית והסבל האמיתי והעצום נשאר בצד הישראלי, שם משטרת הכיבוש נהנית מאוד מגרימת הסבל והתעללות בנוסעים הפלסטינים, דבר שהפך את הצד הישראלי מהגשר ליעד לביקורת קשה שהגיעה עד התבדחות מרה מצד הנוסעים הפלסטינים והזרים.

צעקות, השפלות, חוצפה רבה, הן תגים שמאפיינים את צוותי העבודה הישראלים ומי רואה את החיילים והחיילות שעובדים בגשר נראה לו כי החיילים קבלו הוראה חד משמעית לא לחייך ולא לדבר יפה ולשמור על פנים קודרים ומי מפיר את ההוראה הזאת ייענש.
למרות העדר כל שירות או מתקן שנועד לנוחות הנוסעים ולמרות צעדי הנקמה מצד צוותי המכס הישראלי והריצה המשפילה מחלון לאחר כדי להחתים את הדרכון או לחפש את המזוודות, החיילים הישראליים לא מהססים לצעוק ולהשפיל את הנוסעים בסיבה או בהעדרה.

בסך הכול, יש לא פחות מ- 10 מחסומים ונקודות בדיקה ישראלית שהנוסעים חייבים לעבור עד שיגיעו לאוטובוס הישראלי שמחכה בצד השני של השער הישראלי. הנוסעים רצים ממחסום למחסום ומנקודת ביקורת לאחרת. מנהל הגשר לא רואה ולא שומע כלום, הנוסעים חושבים עליו שני דברים `או הוא משוגע וחולה נפש` סאדיסט `שנהנה מסבל האחרים ומבכי הילדים שמתלווים להוריהם ומחולשת הזקנים, בנוסף להשפלת האנשים, או מנהל כושל שצריך להחליף מייד.

מאז כמעט שנה , המציא מנהל הגשר נקודת ביקורת נוספת שנותנת חתימה כחולה על הדרכונים ואנחנו רוצים לשאול את המנהל החרוץ, אתה מבסוט מהנקודה החדשה? האם אתה ישן טוב כל הלילה ? האם אתה שומע את צעקות החולים והזקנים? אתה לא מתבייש להשוות את עצמך עם מנהל הגשר הירדני או הפלסטיני ? אתה חושב את עצמך גיבור לאומי שמחכה לצל`ש?

תודה לאל שאנשים כמוך לא שולטים בשדות תעופה גדולים כמי היתרו או פאנקפורט, או המעברים שקושרים יבשות העולם אחת לשניה, שם עוברים בכל יום מיליוני נוסעים עם כלי רכבם בלי להזדקק להוראות כמו ההוראות שלך.


יכ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב