קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

תג מחיר - מתנחלים התפרעו אחרי הרס מבנים: 4 נעצרו
ynet
אביאל מגנזי ורונן מדזיני
05.08.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3930539,00.html
המשטרה עצרה הלילה (יום ה`) ארבעה מתנחלים, בחשד שפגעו בג`יפ הצבאי של סגן מפקד חטיבת יהודה בחברון. המתנחלים התפרעו במהלך הריסת כמה מבנים במאחז מצפה אביחי הסמוך לקריית ארבע.

סמוך לשעה 3:00 לפנות בוקר הגיעו כוחות המינהל האזרחי בגיבוי שוטרי מחוז ש`י למאחז הבלתי חוקי. כ-30 צעירים התגודדו, הבעירו צמיגים ויידו אבנים אל כוחות הביטחון. בעקבות מבצע האכיפה, שלטענת המשטרה עבר בלי עצורים או נפגעים, המשיכו ארבעה חשודים להפר את הסדר, יידו אבנים אל הג`יפ וכנראה גם ניקבו את צמיגו. בתגובה להריסה, טענו המתנחלים שהם גם הציתו שדות פלסטינים סמוכים כחלק ממדיניות `תג מחיר`. `בשעות הקרובות נקים מחדש את המבנים`, אמר ל-ynet אחד מתושבי המקום.

המאחז, המכונה גם `גבעה 18`, נהרס בעבר כמה פעמים - והוקם מחדש על ידי המתנחלים. במקום התגוררו מספר משפחות. בפעולה
הלילה נהרסו שישה מבנים, בהם בית כנסת שנחנך לאחרונה. לטענת המתנחלים, כוחות יס`מ שהשתתפו בהריסה נהגו בברוטליות במהלך פינוי התושבים, גם כלפי ילדים המתגוררים במקום.

`כוחות הביטחון התנהגו בברוטליות, שברו, הרסו ופצעו`, סיפר ל-ynet אחד מתושבי המאחז. לדבריו, פעולת המנהל האזרחי לא תרפה את ידיהם של תושבי המאחז. `בשעות הקרובות נקים מחדש את המבנים. הדורסנות של ברק ונתניהו לא תעבור בשתיקה`, הוסיף.

המתנחלים טענו עוד כי במהלך הריסת המבנים גרמו כוחות הביטחון לנזק כבד לחפצים שהיו במבנים, גם בתוך בית הכנסת שנהרס. עם זאת, כוחות הביטחון שהגיעו אל המאחז מסרו כי לפני הריסת בית הכנסת הוצאו תשמישי הקדושה באופן מסודר מתוך המבנה.

זמן קצר לאחר ההריסה החלו באזור פעולות `תג מחיר`: גורמים בקרב המתנחלים מסרו כי הציתו שדות השייכים לפלסטינים בתגובה להריסה, הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר כלי רכב ובתי פלסטינים.

`ברק ונתניהו מבעירים את השטח. הרסו כאן בית כנסת על תכולתו, לא
היו מעזים לעשות זאת במסגד`, אמר פעיל הימין איתמר בן גביר, ששהה במאחז בעת ההריסה, `לא אתפלא אם בעקבות כך יקום אדם זה או אחר וינסה לפגוע במסגדים`.

בשבוע שעבר פרצו עימותים אלימים בין מתנחלים לאנשי כוחות הביטחון לאחר הריסת מבנים ליד הר ברכה. במהלך ההריסה, נרשמו הפרות סדר ושני מתפרעים נעצרו. שלושה אחרים עוכבו לחקירה. גם אז הגיבו המתנחלים בפעולות `תג מחיר`, ושרפו שדות פלסטינים סמוכים.

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים