קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

אל"מ איתי וירוב, שהצדיק אלימות נגד עצורים פלסטינים, ימונה למפקד חטיבת הצנחנים במילואים.
27.10.10
וואלה!
יהושע בריינר
http://news.walla.co.il/?w=/2689/1748452


מפקד חטיבת כפיר לשעבר אל`מ איתי וירוב הממתין להחלטת הפרקליטות הצבאית באשר לעתידו הצבאי, ימונה במפתיע למפקד חטיבת הצנחנים במילואים, כך הוחלט בימים האחרונים. קידומו של וירוב, המשמש כמפקד קורס מפקדי גדודים, עוכב בהחלטת הרמטכ`ל בעקבות עדותו במשפטו של קצין בחטיבת כפיר שהורשע בהכאת פלסטיני. במהלך עדותו במשפט אישר וירוב כי לעיתים יש לנקוט באלימות במהלך מעצרים.

דבריו של וירוב עוררו סערה, ועל אף שכבר פיקד בעבר על חטיבת הצנחנים במילואים (חטיבת חוד החנית) וכן על חטיבת כפיר, לא אושר קידומו. כעת, בשל סבב מינויים בדרג המח`טים, נוצר מצב בו מפקד החטיבה הנוכחי ימונה לתפקיד אחר ולכן החליט מפקד זרוע היבשה האלוף סמי תורג`מן להחזיר את וירוב לתפקיד. בדובר צה`ל אישרו את הדברים ואמרו כי `נוכח פער לא צפוי בתפקיד מח`ט 55 המליץ מפקד זרוע היבשה למנות באופן זמני את אלם וירוב לתפקיד. ההמלצה אושרה על ידי הרמטכ`ל`.

וירוב עורר סערה בעקבות עדותו במשפטו של סגן אדם מלול שהורשע בינתיים בהכאת פלסטיני במהלך מעצר בכפר קדום שבשומרון. בעדותו אמר וירוב כי `הפעלת אלימות ואגרסיביות שתמנע הסלמת מצב וצורך להשתמש באלימות יותר גדולה, היא לא רק מותרת, היא לעתים חובה. מכה, דחיפה, גם כשהאנשים אינם מעורבים בסיטואציה מבצעית במידה שיכולה לקדם את ביצוע המשימה היא בהחלט דבר אפשרי`.

בעקבות הדברים ננזף וירוב על ידי אלוף פיקוד מרכז דאז גדי שמני ובעקבות עתירה לבג`ץ נפתחה נגדו חקירת מצ`ח. על אף שהנטייה בפרקליטות היא שלא להעמידו לדין, ממתין וירוב להחלטת הפרקליט הצבאי הראשי, האלוף אביחי מנדלבליט, בנושא.

ד-ה
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות
בית המשפט בירושלים ביטל את מעצרו של מוחמד כנאענה, ממנהיגי תנועת אבנאא אלבלד