קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

"מחסום ווטש" ליועמ"ש: פתח בחקירה נגד בן-ארי
ynet
יאיר אלטמן
06.01.11
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4010075,00.html
נשות ארגון `מחסום ווטש`, שהתבשרו אתמול על החלטת הכנסת לתמוך בהקמת ועדת חקירה לבדיקת מקורות המימון של ארגוני השמאל, נחרדו פעם נוספת כששמעו את ח`כ מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי קורא `לרדוף שמאלנים בוגדים`, המשולים בעיניו לחיזבאללה וחמאס. היום (ה`) הן החליטו להפסיק לשתוק, וקוראות ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפתוח בחקירה פלילית נגד בן-ארי בחשד להסתה.

דבריו של בן-ארי, שפורסמו לראשונה ב-ynet, נאמרו בהקלטה מדיון סגור של חברי תנועת `ארץ ישראל שלנו` שנערך בהשתתפות כ-20 פעילי ימין בולטים. `מה שהוא אמר ראוי להוקעה, לא רק מארגוני זכויות האדם, אלא מכל חברי הכנסת`, מסרו ב`מחסום ווטש`.

הם מחו על שתיקתו של ראש הממשלה לנוכח הדברים, והאשימו כי `אי קבלת תגובה ממנו כמוה כהסכמה שבשתיקה. היו ימים שחבריו לדרך של בן-ארי, כמו הרב מאיר כהנא, הוצאו אל מחוץ לחוק, אבל היום הוא מרשה לעצמו להביע את עמדותיו בפומבי וללא מורא כל מורא, כשאיש אינו פוצה את פיו`.

פעילות התנועה אף טענו כי התבטאויות ברוח דבריו של בן-ארי, שכינה את פעילי השמאל גם `חיידק שיש להילחם בו`, `נשמעות בקרב רוב חברי הקואליציה ומעוררות דאגה. אנו קוראות ליועץ המשפטי לממשלה להורות על פתיחת חקירה פלילית באשמת הסתה`, הן מסרו.

בן-ארי לא מתנצל: `מבחינתם זועבי היא תפארת`
גם מזכ`ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, גינה בחריפות את דבריו של בן-ארי. `נחרדתי לשמוע שהוא לא הצליח להתאפק וחזר להתלהם, לשקר ולהסית נגד מי שנלחמים על לשמור את זהותה של ישראל כמדינה דמוקרטית. בן-ארי מבייש בכל יום את התואר חבר כנסת, ופעילותו עלולה להביא לשפיכות דמים`.

ב`תנועת הסולידריות שייח ג`ראח`, האחראית להפגנות בשכונה שבמזרח-ירושלים, בחרו לתקוף את בן-ארי במילים חריפות יותר. `אין להתפלא על האלימות המילולית שנשמעת מפיו של אדם שהיה חבר בארגון טרור כהניסטי.

העובדה שצריכה להפחיד כל ישראלי היא שבן-ארי הביא את הטרוריזם משולי החברה אל בית המחוקקים, ובשל אוזלת יד מערכתית ונרפות פוליטית, הוא מכתיב את סדר היום הגזעני שלו למדינה כולה`.

גם בארגון `עיר עמים` השיבו אש לעבר הח`כ, ומסרו כי `מדבריו החולניים של בן-ארי מהדהדים נאומי שטנה מהגרועים ששמעה ההיסטוריה. הם צריכים לגרום לכל ישראלי שפוי להרכין ראש בבושה על כך שאלה נבחרי עמו`.

הסערה שחוללו דבריו לא הרתיעה את בן-ארי, וגם הערב סירב לחזור בו מהם. `אני לא מתפלא על כך ש`אבירי הדמוקרטיה` שרוצים לתת חופש ביטוי למחבלים רוצים לסתום את הפה שלי. מבחינתם, אחמד טיבי וחנין זועבי הם תפארת חופש הביטוי, אך אותי צריך להשתיק. אני מוכן להעביר להם קורסים חינם בדמוקרטיה`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית