קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

לראשונה: הוגשה תלונה נגד רופאים שלא דיווחו על שימוש בעינויים
הועד הציבורי נגד עינויים בישראל

http://stoptorture.org.il/


ביום 17/1/11, הגישו הוועד הציבורי נגד עינויים ועמותת רופאים לזכויות אדם - ישראל, באמצעות עו`ד נביל דכואר מהוועד הציבורי נגד עינויים, תלונה למפקד משטרת נתניה כנגד רופאים מבית חולים לניאדו בגין אי דיווחם על עינויים ו/או התעללות שבוצעו בעצור בו הם טפלו. התלונה מבוססת על סעיף 368ד.(ב) לחוק העונשין הקובע, כי רופא או אחות, שעקב עיסוקם או מקצועם היה להם יסוד סביר לחשוב כי התבצעה תקיפה או אלימות בחסר ישע ע`י האחראי עליו, חובה לדווח על כך בהקדם האפשרי למשטרה.

מדובר בעצור פלסטיני בשם ג`יהאד מוגרבי שנזקק לטיפול רפואי בבית חולים לניאדו כתוצאה מתקיפתו באופן ברוטאלי במתקן סודי של השב`כ. למרות שמוגרבי הודיע לרופאים, עת טיפלו בו, שהוכה, ולמרות שהרופאים כתבו במכתב השחרור שמדובר בתקיפה, לא מצאו לנכון לדווח למשטרה כמתחייב מהוראות סעיף 368ד (ב) לחוק העונשין.

מוגרבי קיבל טיפול רפואי כשהוא כפות ובחזקת חוקריו, ועל כן יש לראות בו, כבכלל העצורים, חסר ישע לצורך החוק.בתלונה נטען, בין היתר, כי קיימת תשתית ראייתי המבססת חשד כבד וסביר לביצוע עבירה פלילית על הסעיף הנ`ל ולכן יש לפתוח לאלתר בחקירה פלילית נגד הרופאים שהיו מעורבים בטיפולו של מוגרבי.

רה
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב