קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

היום, יום חמישי, ה-10.2, נהרס הכפר אל עראקיב בפעם ה-16, מאז חודש יולי האחרון. הופעלה אלימות קשה!
תראבוט
10.02.11
http://www.tarabut.info/http://www.youtube.com/watch?v=PJrLDkAXfV8


היום, יום חמישי, ה-10.2, נהרס הכפר אל עראקיב בפעם ה-16, מאז חודש יולי האחרון. לאחר שאתמול נהרס הכפר על ידי מנהל מקרקעי ישראל, היום הגיעו אנשי הקק`ל מלווים בכוחות משטרה גדולים, להמשיך את עבודות ההכנה של הקרקע לקראת נטיעת יער. נגד תושבי הכפר שהיו במקום הופעלה אלימות קשה: גז מדמיע, ירי של כדורי ספוג, ומכות אכזריות – נגד נשים וילדים.

הנשים והילדים עמדו מול הבולדוזרים ולא נתנו להם לעבור, תוך ניפוף בתעודות הזהות כביטוי לזכויות האזרח הנרמסות שלהם. המשטרה תקפה אותן במכות ובגז מדמיע.

משטח הכפר פונו עד כה 6 פצועים באמבולנסים לביה`ח סורוקה, 4 נשים ו-2 ילדים. תושבי הכפר מדווחים על פצועים נוספים במקום אך קצין המשטרה בשטח מנע מאמבולנסים נוספים להיכנס לשטח הכפר.

נעצרו שישה אנשים. מתוכם שלושה תושבי הכפר - אברהים אבו מדיע`ם, אחמד אבו מדיע`ם ואדהם אבו מדיע`ם בן השש עשרה, בנו של סלים, ושלושה פעילים - יובל הלפרין, אמנון לוטן וגדי אלגזי. כל העצורים יובאו בפני שופט הערב, חמישי, בשעה 22:30. הדיון יתקיים בבית משפט השלום בבאר שבע.

חשוב להיות בבית המשפט, להראות הזדהות עם העצורים, ולחזק את ידיהם. אם אתם נמצאים בדרום, אם יש לכם את האפשרות, אנא הגיעו לבית המשפט. הראו לעצורים ולבית המשפט כי המחיר שהם משלמים עבור המאבק על זכויות תושבי אלעראקיב חשוב גם לכם. הראו כי העצורים אינם לבד.

בית המשפט השלום בבאר שבע נמצא ברחוב התקווה 5.

ראו תמונות מצורפות מהיום. השבוע צילמנו סירטון קצר, המביא את דברי הש`ייח סיאח אל טורי, המדבר על ההתרחשויות ומזמין לביקור בכפר. הנה קישור לסרטון:

תמר, פעילה שהייתה בשטח סיפרה: `עכשיו יש רגיעה, המשטרה נסוגה, הם כנראה הבינו שהם הגזימו. הם פוצצו במכות נשים וילדים שעמדו במחאה שקטה, השוטרים פשוט הכו נשים וילדים. אני עמדתי ליד אישה שקיבלה מכות מארבעה שוטרים אגרופים בפנים, באוזניים בעורף ובעיטות – פונתה בהכרה מעורפלת. לא ברור לי איך המשטרה מתנהגת ככה מול אנשים שעומדים בשקט. ניכרה הפחדה וזלזול מצד המשטרה. האנשים יושבים על האדמה ולא זזים בגשם, נשים וילדים. היה ירי של רימון הלם, כדורי ספוג ישירות על הנשים, מטווח אפס`.

עו`ד סאלם אבו-מדיע`ם, המעורב במאבק: `לאורך כל ההריסות וגם עכשיו, המעצרים מכוונים במיוחד נגד פעילים יהודים וערבים שבאים מכל הארץ לתמוך במאבק של התושבים. המטרה של המשטרה ברורה: לשבור את גל התמיכה במאבק ואת המאבק בכלל. לכן המשטרה מפעילה אלימות חסרת תקדים, ומנסה להכריח את הפעילים להפסיק להגיע, כולל ניסיון להתנות שחרור ממעצר בהתחייבות לא להיכנס לכפר. זו הפעלת לחץ על הפעילים ועל התושבים, שלא עומדת במבחן בית-משפט. המניעה להיכנס לשטח והעיכובים לא נעשים לפי חוק, אין הכרזה על השטח כסגור, לא הוצא שום צו. המשטרה משתפת פעולה עם הקק`ל במלחמתה בתושבים.`

ביום שבת נקיים כמתוכנן את ביקור הסולידריות בכפר אלעראקיב. הנה ההזמנה לביקור. אנא המשיכו לעקוב אחר ההודעות במייל, בפייסבוק ובאתר.

ועד הכפר אלעראקיב • הוועדה העממית של אלעראקיב
פורום הכרה • פורום דו-קיום • קואליציית נשים לשלום
ח`וטווה • התחברות-תראבוט

ביקור סולידריות באל-עראקיב בשבת הקרובה – 12/02/2011

המאבק של תושבי אל-עראקיב על אדמתם הגיע לשיאו:

בשלב זה הופכת התמיכה בהם להיות משמעותית עוד יותר

בשבת הקרובה, 12/2 – נצא כולנו לאל עראקיב

להיות עם התושבים, לתמוך בהם

ולהראות לשלטון ולזרוע המבצעת שלו, הקק`ל

שתושבי אל עראקיב אינם לבד.

הביקור יכלול גם סיור קצר באדמות אל-עראקיב, כפר לא מוכר בנגב שנהרס על-ידי הרשויות כבר 14 פעמים מאז יולי האחרון, והסבר על עבודות הייעור השונות שהקק`ל מבצעת במקום, מתוך כוונה למנוע מהתושבים גישה לאדמתם.

נסייר גם באדמות טאוואל אבו ג`רוואל הסמוכות (מעבר לכביש 40), שם תהליך הייעור של הקק`ל מתקדם בהרבה, ונראה איזה עתיד מייעדת הקק`ל לאדמות אל-עראקיב. שם גם הוקם ישוב חדש בשיתוף של הרשויות עם עמותת מתנחלים, בשם גבעות גורל.

והדבר החשוב ביותר – ניפגש עם התושבים הצמאים לתמיכה ולתחושה, שיש מי שנמצא עמם ונאבק יחד עמם.

אנו מארגנים הסעות: חשוב להרשם מראש כדי שנדאג למקומות לכולם

תל אביב: יציאה מרכבת מרכז, חניון סיקסט (לשעבר מסוף אל-על) בשעה 9:30. להרשמה: בעז, 0508883166 או boazy.ya@gmail.com; יעקב, 0505733276 או manor12@zahav.net.il

באר שבע והדרום: עטייה, 0505702064; עזיז, 0507814906

למגיעים במכוניות פרטיות תהיה נקודת מפגש בצומת להבים לכיוון דרום בשעה 11:00.

אנו צפויים לחזור לת`א בסביבות השעה 16:00; הסיורים מתאימים לכולם

ההריסות בכפר נעשות השבוע על בסיס יום יומי. לפני שהדחפורים מתחילים את עבודת יומם בהכשרת השטח לנטיעות הם הורסים לפני כן את המגורים שתושבי הכפר הספיקו לבנות. בזמן ההריסות והעבודות הושמו תושבי הכפר במעצר במתחם בית הקברות של הכפר; חסימות של שוטרים במבואות הכפר וכן בשערי בית הקבורות לא אפשרו הגעה ויציאה. ההתקדמות בעבודות הכשרת הקרקע מתנהלות בקצב מזורז ואנו צופים שתוך מספר ימי עבודה יתחילו בייעור אדמות הכפר.

צריך לזכור: ישנם 45 כפרים בלתי מוכרים בנגב, והמאבק האמיץ של תושבי אל-עראקיב הוא גם המאבק שלהם אסור לשכוח את הנחישות וההתמדה של תושבי אל עראקיב, שאינם מוותרים על זכותם לחיות על אדמתם ובכפרם שלהם. דווקא עכשיו חשוב שנגייס את כל כוחנו ונהיה עמם.
אנא עשו מאמץ להגיע ולהראות לשלטון ולקק`ל שתושבי אל עראקיב אינם לבד.
שהמאבק הוא של כולנו ושאינשאללה – הנישול לא יעבור.

דווקא עכשיו – אסור להשאיר את התושבים לבד.

הם אינם מוותרים – חשוב שגם אנחנו נראה שאיננו מוותרים.

דווקא עכשיו, כשהקק`ל והמשטרה מונעות מהתושבים להתעקש ולבנות, להתעקש ולחזור לכפר – התמיכה הציבורית וההד הציבורי הופכים להיות לכלי חשוב במאבק.

--
רשימת התפוצה הכללית של התחברות-תראבוט
قائمة الإتصال العامّة لهتحابروت- ترابط

בכל עניין, ניתן לפנות אלינו בכתובת
في أي شأن، يمكنك التوجّه الينا لعنوان
tarabut@gmail.com

אתר התחברות-תראבוט
موقع هتحابروت- ترابط
http://www.tarabut.info/

עמוד רשימת התפוצה בגוגל
صفحة قائمة الإتصال في موقع چوچل
http://groups.google.com/group/hithabrut-tarabutד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים