קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - פרשנות

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

חוק "איסור הטלת חרם" - הודעה לעיתונות


קואליציית נשים לשלום 14 בפברואר, 2011חוק `איסור הטלת חרם` ידון מחר בכנסת – ימנע ביקורת ופעילות נגד מדיניות הממשלה בשטחים


קואליציית נשים לשלום: `מדובר בעליית מדרגה בחקיקה האנטי-דמוקרטית בכנסת`מחר, יום שלישי 15.2, תדון ועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת בהצעת חוק חדשה, המכונה חוק `איסור הטלת חרם`. ההצעה אוסרת בפועל על מגוון פעולות פוליטיות נגד מדיניות ישראל בשטחים בטענה שהן עשויות לעודד או לתמוך בחרם על ישראל.הצעת החוק הונחה על שולחן הכנסת במושב הקודם ואושרה בקריאה טרומית בקיץ. על יוזמי ההצעה נמנים: ח`כ זאב אלקין (ליכוד), ח`כ דוד רותם (ישראל ביתנו) וח`כ דליה איציק (קדימה).לשון הצעת החוק העמומה ומרחיבה באופן מעורר דאגה את קשת `הפעולות האסורות` שהחוק מגדיר כסיוע לחרם. כך למשל:

- פרסום מידע על הפרות זכויות אדם בשטחים – יהפוך לעבירה.

- מעקב אחר ההתנחלויות ופרסום מפת ההתנחלויות – יהפוך לעבירה.

- `לייק` בפייסבוק לעמוד התומך בחרם – יהפוך לעבירה.אילת מעוז, רכזת קואליציית נשים לשלום, מסרה: `מדובר בשלב חדש שבו הממשלה אינה מסתפקת ברדיפת ארגוני שמאל אלא מנסה להוציא את מחאת השמאל אל מחוץ לחוק ולהשתיק את האזרחים. זו ממשלה שמפחדת מדיון דמוקרטי, כנראה משום שדיון כזה יחשוף את חוסר ההסכמה של הציבור עם המדיניות ההרסנית של הכיבוש וההתנחלויות`.


רינה שפירא, רכזת פור`ה – התארגנות פמיניסטית של פעילות דוברות רוסית, אמרה: `ההצעה המסוכנת הזאת מזכירה תופעות השתקה וצנזורה המוכרות לנו ממשטרים אחרים, דוגמת המשטר הסובייטי. אנחנו קוראות לחברי הכנסת לעצור את תהליך החקיקה של החוק האנטי-דמוקרטי הזה`.


O


N
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פחות מאשר בנטוסטאנים
היום הכריזה ביביסטאן מלחמה על ישראל
ממשלת מיעוט עשויה להחזיר את מדינת ישראל למסלול של שפיות