קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הרצחת וגם ירשת? משטרת ירושלים אשר סירבה להרשות למשפחה לקבור את בנם חוסאם, אשר נרצח ביום חמישי בלילה במרכז העיר
שייח` ג`ראח - נאבקים על ירושלים
15.02.11
http://www.facebook.com/note.php?note_id=204223432924693&id=315087342867


היום התקיים בבית המשפט העליון דיון בעתירה של משפחת ראוודי מכופור אעקב נגד משטרת ירושלים אשר סירבה להרשות למשפחה לקבור את בנם חוסאם, אשר נרצח ביום חמישי בלילה במרכז העיר, במזרח העיר. לפי עדויות מאנשים אשר היו באזור בזמן הרצח עולה כי חבורה של נערים דתיים שלבשו חולצות וצעיפים של קבוצת הכדורגל בית`ר, קראו קריאות גזעניות לעבר חוסאם וחברו מוראד אשר היו בדרכם הביתה מהעבודה, ואז התחילו לתקוף אותם בסכינים ובמקלות. הדקירות שחוסאם ומוראד ספגו כוונו לאזור הצוואר, מה שמעלה את החשש כי התקיפה נעשתה בכוונה לרצוח.

כאמור, מאז הרצח סירבה המשטרה להרשות למשפחה לקבור את בנם בתואנות שונות, ופעם אחר פעם ניסתה המשפחה להתגמש עם דרישותיה של המשטרה (המשטרה הודיעה למשפחה על מות בנם רק אחרי גמר התפילות ביום שישי). בהתחלה דרשה המשטרה כי חוסאם יקבר בשעות הלילה המאוחרות ולא יותר מ30 איש ישתתפו במסע הלוויה. כשהמשפחה נענתה לדרישה זו ע`מ שלא לעבור על חוקי הדת שמחייבים קבורה מהירה של הנפטר, החליטה המשטרה כי הם לא יתנו למשפחה לקבור את המת בירושלים אלא ברמאללה, והמשפחה תוכל לאסוף את הגופה במחסום קלנדיה.

בבית המשפט העליון היום הציגה סוף סוף המשטרה את הסיבות להחלטה שלא לתת למשפחה לקבור את חוסאם בירושלים - מידע מודיעיני כי יש אפשרות שהלוויתו של חוסאם תגרום לעימותים במזרח העיר. המשטרה טענה עוד שההלוויה עומדת לעבור בסילוואן (מקום מועד לפורענות לפי המשטרה) והחשש שהמהומות בעולם הערבי יגיעו למסגד אל-אקצא ולירושלים (המקום שאליו רצתה המשפחה לעלות כחלק ממסע ההלוויה).

סנגורה של המשפחה טען (בצדק) כי אפילו אם מקבלים את טענת המשטרה, הוא סמוך ובטוח כי המשטרה אשר יכלה לאבטח את מצעד הגאווה ואת צעדתו של ברוך מרזל והכהניסטים בסילוואן ובאום אל פחם תוכל גם לאבטח הלוויה במזרח העיר. בשלב זה יצאו כל הנוכחים מהאולם, ורק נציג המשטרה אבי כהן (אשר עשה עבודה כל כך טובה במזרח העיר ובהפגנות שייח ג`ראח עד אשר הוחלט לקדמו לראש מחלק מיעוטים) ושני נציגים של השב`כ נשארו לדבר עם השופטים בדלתיים סגורות.

בחוץ המשפחה ישבה וחיכתה להחלטת השופטים אשר הגיעה כעבור כמה שעות. המשפחה הורשתה לעלות ולהתפלל בראס אל-עמוד (ולא במסגד אל-אקצא) בהשתתפות של לא יותר מ-50 איש. עד לכתיבת שורות אלה (22:00 בלילה) הגופה לא נמסרה למשפחה.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית
בלילה בלילה כשכולם ישנים חיילים מתפרצים לבתים פלסטינים