קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

תגובה לגראד: צה"ל תקף מטרות צבאיות בעזה
ynet
אליאור לוי
24.02.11
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4033261,00.html

הסטטוס קוו בדרום הופר עם שיגור הגראד לבאר-שבע, והלילה נמשכה ההסלמה: גורמים פלסטיניים מסרו הלילה (יום ה`) כי חיל האוויר תקף מטרות צבאיות ברחבי רצועת עזה וגרם נזק כבד למבנים. אותן תקיפות, בהן השתתפו מסוקים ומטוסים, התרחשו שעה קלה לאחר שצה`ל פגע במשגרי הרקטה לבאר-שבע.

הפלסטינים דיווחו כי חיל האוויר תקף במקביל מספר רב של מטרות, בין היתר בעיר עזה, בשטח חקלאי מערבית לחאן יונס ומזרחית לדיר אל-בלח, שבמרכז הרצועה. עדי ראייה סיפרו על `רעש בלתי פוסק של מטוסי קרב מעל הרצועה`. צה`ל אישר את דבר התקיפה ומסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות וכי התקיפות בוצעו בתגוב לירי הרקטות לעבר באר-שבע והנגב המערבי..

מרבית המטרות שהותקפו שייכות לגדודי `עז א-דין אל-קסאם`, הזרוע הצבאית של תנועת חמאס. ביניהן ניתן למנות עמדה צבאית של הארגון בשכונת זייתון במזרח העיר עזה, שהותקפה על ידי מסוקי קרב, ועמדה אחרת של הזרוע הצבאית, באזור תל אל-הווא, דרומית לעיר. בתקיפה זו דיווחו הפלסטינים כי נורו לפחות שני טילים. בנוסף, דווח גם כי טנקים של צה`ל ירו מספר פגזים, מזרחית לשכונת סג`אעיה ומזרחית לשכונת זייתון בעזה.

אמש צה`ל `סגר חשבון` עם משגרי הרקטות, וכלי טיס של חיל האוויר פגע בחוליית השיגור. מדובר צה`ל נמסר גם כי זוהתה פגיעה במטרה, הפלסטינים מסרו כי שלושה פלסטינים נפצעו קל בתקיפה.

החוליה שנפגעה בתקיפה זו שייכת לגדודי `אל-קודס`, הזרוע הצבאית של הג`יהאד האיסלאמי. לפי גורמים בעזה, התקיפה בוצעה נגד מכונית שבה ישבו פעילי הג`יהאד. בנוסף, דיווחה סוכנות הידיעות `מען` כי צה`ל ירה גם פגזי מרגמה ליד מסגד רנטיסי בשכונת זייתון.

בעקבות הירי לבאר-שבע, והתגובה המהירה של צה`ל, מסרו גורמים בעזה כי מנגנוני הביטחון של חמאס פינו מאנשים את כל המוצבים שלהם ברצועת עזה, מחשש לתקיפה נוספת. ההערכה היא כי שיגור הגראד לבירת הנגב אירע כתגובה לירי צה`ל במזרח רצועת עזה, ממנו נפצעו אתמול 11 פלסטינים. אחד מהם מת מפצעיו.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית