קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

דיראר אבו-סיסי: "אין לי קשר לשליט, הכל שקר"
walla
איילה חננאל
31.03.11
http://news.walla.co.il/?w=/1/1811235המהנדס הפלסטיני דיראר אבו-סיסי שנחטף ע`פ מקורות זרים מאוקראינה והוטס לישראל, אמר היום בפתח דיון בהארכת מעצרו כי בניגוד לדיווחים שונים, אין בידיו מידע אודות החייל החטוף

לבית משפט השלום בפתח תקווה הוגשה הבוקר (חמישי) הצהרת תובע כנגד המהנדס הפלסטיני, דיראר אבו-סיסי בגין `עבירות חמורות` שביצע לכאורה נגד ישראל. עם כניסתו לדיון, אמר אבו-סיסי לכלי התקשורת: `חקרו אותי על גלעד שליט אבל אין לי שום קשר אליו או מידע בעניינו. הכל שקר - אני רק בן אדם פשוט ומהנדס חשמל. אני מוסר ד`ש למשפחתי, אני חף מפשע`. את הדברים אמר אבו-סיסי באנגלית מעורבת עם ערבית. טרם הוסר צו איסור פרסום שהוטל על פרטי הפרשה והעבירות בגינן חשוד אבו-סיסי אולם בעוד חמישה ימים יוגש כתב אישום נגדו.

פרקליטיו של אבו-סיסי, עו`ד סמדר בן נתן ועו`ד טל לינוי אמרו כי למרשם אין כל קשר לחטיפת שליט או מידע בעניינו. `אנו מבקשים היום להסיר את צו איסור הפרסום שמוטל על הפרשה, אשר פרטיה נחשפו ופורסמו כבר בכלי תקשורת זרים, ואף ראש הממשלה התייחס אליה`, אמרה עורכת הדין בן נתן.

בן נתן התייחסה גם לדבריו של ראש הממשלה, לפיהם אבו-סיסי העביר מידע בעל ערך לישראל, ואמרה כי : `נתניהו אכן אמר שהועבר מידע, אך לא ציין כי מדובר במידע שקשור לשליט. אני ממליצה להקשיב היטב לדבריו ולהמתין עד שיותר לנו להגיד יותר, או עד שיותר לפרסם את הפרטים. בנוגע להשתייכותו הפוליטית של המהנדס הפלסטיני אמרה בן נתן כי אבו-סיסי `אינו משתייך לחמאס`.

אבו-סיסי, מהנדס בתחנת הכוח ברצועת עזה, נחטף, על פי מקורות זרים, בידי המוסד ב-19 בפברואר באוקראינה. בשבוע שעבר אישרה ישראל כי אבו-סיסי מוחזק במעצר. לדבריו, המוסד חושד כי הוא מחזיק במידע הקשור לחטיפת גלעד שליט, אך אפילו במטה למען שחרורו של החייל סבורים כי מדובר ב`ספין של הממשלה כדי להראות כאילו היא פועלת לשחרורו`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית