קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

תיעוד: לוחמי משמר הגבול מכים מפגינים פלסטינים ופעילים לא חמושים
nana10
אור הלר
17.05.11
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=801738http://alllies.org/blog/archives/8539

במהלך האירוע שפתח את יום הנכבה ביום שישי האחרון התעמתו מפגינים עם הלומים סמוך לרמאללה. במהלך האירוע ירו לוחמי מג`ב רימוני גז בכינון ישיר והכו מפגינים באלה משטרתית שהוחזקה הפוך, שתי פעולות הנוגדות את הוראות צה`ל.
דובר מג`ב: מדובר בתמונות חד צדדיות.

יום שישי האחרון בכפר הפלסטיני נבי סאלח ליד רמאללה. במובנים רבים זו ההפגנה שפתחה את אירועי הנכבה. אחרי תפילות יום השישי יוצאים מפגינים פלסטינים, ישראלים וזרים מהכפר ואז מתחיל העימות עם כוחות משמר הגבול, במסגרתו מכים לוחמי מגב את המפגינים הלא חמושים.

בתמונות נראית פצועה ושמה עכבל איוב מדממת מהפה. `כשאתם עוצרים חמישה ילדים שלה ומכים אותה, למה אתם מצפים מנה`, מטיח אחד הנוכחים בחיילים. לוחם מג`ב נראה יורה רימוני גז מדמיע בכינון ישיר בניגוד לפקודות, למרות התגדות המפגינים, שמתחננים בפניו. `לא על הבית, חולה, משוגע`, הם צועקים לעברו.

בתמונות אחרות נראה לוחם מג`ב מכה מפגין באלה שמוחזקת הפוך, גם זה בניגוד להוראות. האם הרצון לקטיעה נחושה ומוקדמת של אירועי הנכבה הוביל לתקיפות הרבה שנראית בתמונות הקשות?

דובר מג`ב, רב פקד משה פינצ`י, אמר כי התמונות חד צדדיות, הפלסטינים הם שתקפו את השוטרים וניסו לחלץ עצורה מהמעצר. בסופו של דבר נגמר האירוע הזה בשלושה עצורים פלסטינים ובשוטרת פצועה אחת.

כאשר צה`ל ומשמר הגבול צפויים להיתקל בזמן הקרוב באירועים וצעדות נוספות של המונים לא חמושים, כדאי להסתכל בתמונות האלה ולהפיק מהם את הלקחים הנדרשים.

לצפייה בתיעוד מפורט: http://alllies.org/blog/archives/8539


ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב