קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

חשיפה: הממשלה וכוחות הביטחון מתכננים דיכוי המוני עם הכרזת המדינה הפלסטיניתחשיפה: הממשלה וכוחות הביטחון מתכננים דיכוי המוני עם הכרזת המדינה הפלסטינית

ממשלת ישראל הימנית כבר הכינה את תשובתה להכרזת המדינה הפלסטינית בספטמבר הקרוב. על פי הידיעה שפורסמה ככותרת ראשית הבוקר (ג`) בעיתון `הארץ`, במשטרת ישראל החלה בימים האחרונים להתכונן בחשאי למפגני המחאה הצפויים בספטמבר, בתקופת ההצבעה באו`ם על הכרה במדינה פלסטינית.

היום יתקיים תרגיל שמסכם שלושה ימי אימונים אינטנסיביים ביער חדיד, סמוך ליער בן שמן, שבהם לקחו חלק מאות שוטרים, לוחמי משמר הגבול וכוחות מיוחדים. השוטרים תרגלו שורה של תרחישים כחלק ממחאה אפשרית של הפלסטינים בגדה ושל האוכלוסייה הערבית בישראל. אימון זה יהיה חלק מתרגיל `נקודת מפנה 5`, שיתקיים יחד עם הצבא וכלל כוחות הביטחון וההצלה.

במסגרת ההכנה לתרגיל היום קיימה המשטרה כבר אתמול אימון רחב היקף. צוות `הארץ` נכח באימון, ונאלץ לעזוב את המקום לאחר שמפקדי התרגיל הבחינו בו. במשטרה תרגלו את התרחישים הגרועים ביותר, ולשם כך החלו לאמן גם חוקרים ובלשים בפיזור הפגנות. במשטרה מתייחסים לאירועים הצפויים בספטמבר כאל התרחיש הקשה והנרחב ביותר שאתו התמודד הארגון מאז הוצאתה לפועל של תוכנית ההתנתקות.

על פי התרחיש המשטרתי תמרו. מחאה של האוכלוסייה הערבית ישראל, בעיקר במשולש. במשטרה מסמנים כ`מוקדים אפשריים לתבערה` את היישובים כפר קאסם, קלאנסווה, טייבה, טירה וג`לג`וליה. יישובים אלה נמצאים באחריות מחוז המרכז, שהחל כאמור באימונים.

בידיעה נמסר כי `יש לציין כי המשטרה נערכת למהומות למרות שאין בידיה מידע מודיעיני שלפיו יש כוונה של תושבי המשולש להיערך בצורה מאורגנת לקראת ספטמבר`. מאז נכנס לתפקידו, מקדיש מפכ`ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, תשומת לב רבה למוכנות המשטרה לקראת ספטמבר. בכנס אילת האחרון התייחס דנינו למצב: `הניסיון לחדור דרך הגבולות, הקריאות באינטרנט באמצעות הרשתות החברתיות והמצב בו מצוי המזרח התיכון, כל אלה מעמידים לפנינו מציאות חדשה - שעלינו כגוף ביטחוני להתכונן אליה. זוהי משימה לאומית ואתגר ביטחוני. משטרת ישראל צריכה לפעול כגוף יוזם והתקפי`.


תרגיל משטרתי לפיזור מפגינים (צילום: משטרת ישראל)

בתרגיל אתמול נערכו למהומות שוטרים של מחוז מרכז, שוטרי יס`מ, לוחמי משמר הגבול ממחוז מרכז, יחידות ארציות, פרשים, כלבנים וכוחות מיוחדים. כל אחד מהכוחות החל לתרגל את תפקידו בתרגיל המסכם. הכוחות המיוחדים התאמנו בהיערכות של מקרי קיצון, בהם קיים חשש שיהיו חמושים בין המפגינים, או מצב שבו אחד האירועים יהפוך לאירוע שבו ייחטפו בני ערובה. לשטח התרגיל הובאו גם אמצעים שונים לפיזור הפגנות, שחלקם יופעלו על ידי המשטרה בפעם הראשונה בספטמבר, אם יהיה בכך צורך. מדובר באמצעי אל-הרג שבהם מתכוונת המשטרה לעשות שימוש נרחב, אם יפרצו הפגנות גדולות.

לידיעה שפורסמה הבוקר ב`הארץ`:
O


N
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב