קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

המשט: היאכטה הצרפתית אותרה בכרתים - ונעצרה
walla
מערכת וואלה!
07.07.11
http://news.walla.co.il/?w=/14/1838623
נמשך משחק ה`חתול ועכבר` בין איי יוון. אחרי כיומיים שבמהלכם נעלמו עקבותיה, נעצרה היום (חמישי) היאכטה הצרפתית `כבוד` (Dignite - Al Karama), שהייתה בדרכה מיוון לרצועת עזה כחלק מ`משט החירות 2`, על ידי משמר החופים היווני. האוניה הקטנה, שעליה 12 פעילים ובהם פוליטיקאי צרפתי מוכר, נתפסה באי כרתים, יומיים אחרי שהצליחה לחמוק מהרשויות היווניות ולצאת מנמל המוצא שלה באתונה.

`הספינה נלקחה לנמל סיטיה בכרתים על ידי משמר החופים היווני, לאחר שנעצרה בנמל סמוך, בו עצרה כדי לתדלק`, מסר לסוכנות הידיעות הצרפתית קלוד לורסטיק, אחד ממארגני המשט, בשיחה מפריז. `הרשויות מונעות ממנה להמשיך להפליג ממגוון סיבות מינהלתיות`.

`כבוד` הפליגה מיוון שלשום, אחרי שחמקה מהרשויות, כשעל סיפונה, בין היתר, אוליבייה בזנסנו, מנהיג `המפלגה האנטי-קפיטליסטית החדשה`, הנחשב לאחד ממנהיגי השמאל הרדיקלי בצרפת ואף זכה ליותר מ-4% מהקולות בבחירות האחרונות לנשיאות (כמיליון וחצי קולות).

יתר עשר הספינות שאמורות להשתתף במשט המתמהמה עדיין עוגנות ביוון, לאחר שמשמר החופים מנע מהן להפליג, כל עוד יעד ההפלגה המוגדר שלהם הוא רצועת עזה - זאת, על פי היוונים, כדי לשמור על שלומם מחשש להיתקלות אלימה עם הרשויות הישראליות. ביום שישי האחרון עצרו היוונים אניה אמריקאית (`תעוזת התקווה`) שניסתה לצאת לדרך, וביום שני השבוע עצרו שתי אניות נוספות - צרפתית (`לואי מישל`) וקנדית (`תחריר`).

אתמול יצאה לדרכה מנמל ליד אתונה יאכטה קטנה נוספת בשם `ג`וליאנו`, שעליה גם הפעיל הישראלי דרור פיילר, אולם ככל הידוע היא לא יצאה למים בינלאומיים, אלא הפליגה לנמל יווני אחר. כך הצהירו מפעיליה, כדי לקבל את אישור הרשויות לצאת מהנמל. הבוקר היא עדיין עוגנת בנמל פלאה, ומארגניה טוענים כי `ימשיכו בדרכם` במהלך היום. הם לא ציינו במפורש מה היעד, אולם אתמול אמר פיילר כי `היעד הסופי הוא עזה`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב