קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - אקטיביזם

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ככה לא בונים חומה: הפגנה ומשחק כדורגל משותף באל-מעסרה

לוחמים לשלום
29.7.11

http://cfpeace.org/?cat=3&lang=IW&story_id=1979
הכפר אל מעסרה אשר ממוקם דרומית לבית לחם וממזרח להתנחלות אפרת מקיים זה חמש שנים הפגנות בלתי אלימות כנגד הכיבוש וגדר ההפרדה המזרחית של גוש עציון אשר גוזלת אדמות חקלאות של הכפר. פירוט נוסף למטה. ההפגנות בכפר, כמו במקומות רבים בגדה, נוטות לפעול במתכונת קבועה שאינה תמיד מצליחה למשוך קהל גדול מספיק כדי ליצור הפגנה אפקטיבית. כמו כן, לעתים נשמטת היוזמה מידי המפגינים ועוברת לידי הצבא אשר משתמש ב`אמצעים לפיזור הפגנות` לפי הדפוסים המוכרים לו.

קבוצת ירושלים-בית לחם של `לוחמים לשלום`, אשר לוקחת חלק בקביעות בהפגנות בכפר בחודשים האחרונים, חיפשה דרכים שונות בכדי להחזיר את היוזמה לידי המפגינים ולמשוך קהל גדול. ביום שישי הקרוב, האחרון שלפני חודש הרמדאן, נערוך במקום הפגנה בצורת משחק כדורגל בין קבוצות מעורבות, כאשר בכל קבוצה ישחקו פלסטינים, ישראלים ובינלאומיים, נשים וגברים יחד. המשחק נערך בתיאום עם הוועדה העממית הפלסטינית נגד הגדר וההתנחלויות ובפיקוחה.

מוזמנים להצטרף (אנא הביאו חולצה לבנה/שחורה), ולא לשכוח כובעים ומים! הרשמה (לצורך ארגון מיטבי) בטופס.

נפגש באיצטדיון טדי בירושלים בשעה 11:15 ונסע משם כקבוצה לכפר. חזרה משוערת ב-15:00.

מוזמנים לפנות בשאלות ליוני yonirk@gmail.com 054-6675933

פירוט לגבי מצב הכפר וסביבתו: הכפר אל-מעסרה נמצא דרומית לבית לחם, וחיים בו וב-8 הכפרים בסביבתו כ-9000 איש. עד שנת 2000 התעסוקה באיזור הסתמכה ברובה על חקלאות ועבודה בתוך ישראל, אך לאחר שישראל מנעה מהתושבים כניסה ועבודה בתחומה, הוכפל אחוז האבטלה, ורוב התושבים ירדו אל מתחת לקו העוני. ישראל החלה בבניית גדר ההפרדה על אדמות הכפר אל-מעסרה והכפרים אום סלמונה, ואדי א-ניס וג`ורת א-שמעה בנובמבר 2006. במרחק 12 ק`מ מהקו הירוק, תוך ניסיון לספח את התנחלויות `גוש עציון`, שכבר גזלו מהכפרים הפלסטינים חלקים גדולים של אדמה פורייה, הפקיעה ישראל לבניית הגדר באיזור 3500 דונם נוספים מאדמות הכפרים ועקרה כרמי ענבים ועצי זית עתיקים. הגדר גם מונעת מהתושבים להגיע דרך הכביש הראשי לעיר הקרובה בית לחם וכך גם גישה סבירה לשירותים בסיסיים, כמו רפואה וחינוך. יחד עם בניית הגדר החלה גם מחאת הכפר מעסרה המתאפיינת בדבקות באי-אלימות. הצבא עצר והרחיק פעילים מרכזיים מההפגנות, והוא מבצע פשיטות ליליות תכופות לכפר, הכוללות איומים, מכות והשחתת רכוש של פעילים, במטרה ללחוץ עליהם להפסיק את ההפגנות או לקחת בהן חלק. פעמים רבות הצבא מתנכל לפעילים כאשר הם עוברים במחסומים ואף מבצע מעצרים ללא כל האשמה, לצורכי חקירה ועינויים.

רה
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

הודעה מאת מארגני ההפגנה הערב (מוצ`ש) בכיכר רבין
נגד הסיפוח, נגד השחיתות, נגד המגיפה הכלכלית - ההפגנות שהיו ואלה שיהיו בימים הקרובים ‎
לא לסיפוח! כן להכרה במדינת פלסטין! משמרת מול הקונסוליה האמריקאית בירושלים, יום שישי 3.7י