קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - אקטיביזם

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

שוב סכנת פינוי בשיח` ג`ראח: בשעה 13:00 צעדה מהמשביר ולאחר מכן משמרת מחאה בשיח`-ג`ראח בשעה 15:00
שוב סכנת פינוי בשיח` ג`ראח
הצטרפו אלינו ביום שישי ה-30 לדצמבר, בשעה 13:00 לצעדה מהמשביר ולאחר מכן למשמרת מחאה בשיח`-ג`ראח בשעה 15:00, בהזמנת תושבי שייח`-ג`ראח

לאחר שנתיים של מאבק נגד פינוי משפחות פלסטיניות משכונת שייח`-ג`ראח שבמזרח ירושלים, עומד פינוי חדש, של משפחת אל-כורד, על הפרק. כרגע התיק של משפחת אל-כורד נמצא בשלבים מתקדמים בבית-משפט השלום בירושלים. הפינוי העתידי מסתמך על טענת המתנחלים שהאדמה של שייח`-ג`ראח היתה פעם יהודית. בעוד שבמדינת ישראל ליהודים יש אפשרות לתבוע בעלות על קרקעות מלפני 48, לפלסטינים אין אפשרות כזו (מתוקף חוק נכסי נפקדים). כך נוצר מצב שפלסטינים, פליטי 48, הגרים בשייח`-ג`ראח, הופכים לפליטים בשנית, בשם מדיניות גזענית, המעניקה ליהודים זכויות יתר. ההתנחלות המתפתחת בשייח`-ג`ראח היא חלק ממדיניות ממשלתית של פיתוח התנחלויות, המנוגדות לחוק הבינ`ל, ואשר מנסות לייצר מציאות בלתי-הפיכה אשר תמנע אפשרות של הסכם שלום שיכלול את חלוקת ירושלים. בנוסף, מדיניות זו הופכת בני-אדם לפליטים, עושה טרנספר שקט וממררת את חיי התושבים הנותרים.

ביום שישי הקרוב נלך ונקרא להפסיק עכשיו את הפינוי המתקרב של משפחה פלסטינית נוספת. חייבים לעצור ולהתנגד באופן לא אלים להתנחלות הלא חוקית וההרסנית במזרח ירושלים! יוצאים מרחבת המשביר (הישן) ברחוב קינג-ג`ורג` בירושלים, בשעה 13:00. הביאו שלטים, נעלים נוחות ומצב-רוח טוב!

לאחר מכן נערוך משמרת מחאה בהזמנת ובהשתתפות תושבי השכונה בשעה 15:00 בגן של שיח`-ג`ראח, דרך שכם, מזרח ירושלים (ליד האמריקן קולוני)
האירוע בפייסבוק: http://www.facebook.com/events/143859569057864
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

נגד הסיפוח, נגד השחיתות, נגד המגיפה הכלכלית - ההפגנות שהיו ואלה שיהיו בימים הקרובים ‎
לא לסיפוח! כן להכרה במדינת פלסטין! משמרת מול הקונסוליה האמריקאית בירושלים, יום שישי 3.7י
דיון מכריע היום בבית המשפט בירושלים - לא לגירוש משפח סומרין