קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

בית המשפט הגבוה לחוסר צדק
walla
יורם קניוק
18.01.12
http://news.walla.co.il/?w=/2971/2501584
החתום מטה הוא יליד ארץ ישראל ואחד היחידים בארץ כיום, שהוא יהודי על פי הלאום שישראל אינה מכירה בקיומו. קראתי בעיון את דברי השופטים בנושא חוק ההגירה. ישנם שם דברים הנוגעים באפליה לפי חוק ובשנאת זרים לתפארה.

אתרכז בדברי השופט גרוניס, כי הוא יהיה שופט ראשי במדינה אחרת מזאת שהשתתפתי בהקמתה. לדבריו, יש לאסור על נישואים בין פלסטינים לבין ערבים בישראל. ראשית יש לתקן טעות. ישראל אינה מדינה יהודית-דמוקרטית, מפני שמטבעה, דת היא דין ודמוקרטיה אינה יכולה להיות דין. היום כדי להיות שייך ללאום היהודי יש להיוולד עם מנת דם יהודי שזכה לאישור מידי רבנים, או להתגייר רק לפי ההלכה. מיליוני יהודים אמריקנים רפורמים וקונסרבטיבים אינם אפוא ברי חיתון עם בני עמנו הנבחר בארצנו. וקרו דברים מעולם.

על פי דיווחי העיתונות, מתגורר השופט גרוניס בשטח כבוש שלא סופח למדינת ישראל. על כן, עולה השאלה: כיצד יכול שופט המתגורר במה שנקרא בעולם המשפט הבינלאומי פלסטין, למנוע מבני ארצו הערבים החיים בשטחים להינשא לישראלים בישראל?

והאמירה על פיה מדינה קודמת לאדם ושישראל קודמת לאזרחיה היא-היא הבסיס הרעיוני לכל מדינה פשיסטית. גדלנו במדינה שבה הפרט קודם לכלל ולכן לא ניתן להכפיף בן אדם למדינה אלא אם זה רצונו. הבעיה אינה חדשה. בן גוריון הקים מדינה אחרת מזאת של השופט גרוניס ואחרי שהקים אותה שם לה מכשול כשמנע חקיקת חוקה עברית. הוא נמנע מחקיקת החוקה – ובכך לא מילא את שהבטיחה מגילת העצמאות - כדי לצרף את הדתיים. לו הייתה נחקקת חוקה, כישראלי בא בימים, הייתי מציע עם כל הכבוד לשופט גרוניס לקרוא אותה.

הרי אילו הייתי מביא את רעייתי הנוצרייה ארצה, לא לפני חמישים ואחת שנים אלא היום, הייתה לבטח משוללת זכות להיות אזרחית ישראלית והיינו חייבים לחיות בארצות הברית. זה לא נורא. אבל אני מעדיף לחיות במולדתי. ואם כבר מדובר בארצות הברית, הרי שררה בה אפליה חוקית במשך שנים רבות. מאז, חלה שם מהפכה והשוויון בין בני דת גזע ומין שונים קיבל תוקף חוקי. אילו השופט גרוניס וחבריו היו מבקשים לבקר בארצות הברית ואת הרשימה הזאת הייתי מפרסם שם, היו משלחים אותם חזרה הביתה כי לפי חוק אסור בארצות הברית להפלות לפי דת או לאום.

ארצות הברית גם היא חיה עם טראומה של מוסלמים הבאים לפגע בה. יתר על כן ואף על פי כן, לא ניתן לחוקק חוק נגד מוסלמים המבקשים לבוא בשעריה, כמו מה שמבקש היום המחוקק במדינת היהודים. שם, בארצות הברית, למדו האזרחים על בשרם מהי גזענות ומה הוא היפוכו של חוק נאות. לכן, אמריקה שומרת על הדמוקרטיה שלה - חוטאת אבל נאבקת.
מעניין, כואב, מפגע, לא ציוני ולא יהודי. בית המשפט הגבוה לצדק של ישראל שוכח מי היה ולמי הוא נצר ומהי ההיסטוריה היהודית. הוא גם שוכח מהי מדינת ישראל שהוקמה טרם באו שופטים אלה לכס המשפט, שופטים שמנסים להפוך את מדינת היהודים למה שהייתה דרום אפריקה. הבושה נעלמה לא רק ברחוב. אלא גם בבית הדין העליון.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב