קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - אקטיביזם

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

פניה דחופה - 25 צווי הריסה בכפר שבו בסך הכל 45 בתים
פניה דחופה – אנא כתבו לשר הביטחון אהוד ברק, בפקס ובמייל,פניה בנוסח שבסוף (או בנוסח משלכם ככל שתרצו):
רקע:


הודעה לעיתונות 30.1.2012


גוש שלום: משחק ציני של שלטון הכיבוש בכפר הקטן עקבה, שתושביו רוצים רק לחיות בשקט

יום אחד מגיע ראש המנהל האזרחי תא`ל אלמז לביקור אישי ומבטיח `לבדוק את הבעיות`

למחרת מגיע נציגו לחלק 25 צווי הריסה – וזאת בכפר קטן עם 45 בתים בסך הכלבמכתב אל שר הביטחון אהוד ברק מתריעה תנועת גוש שלום על משחק ציני שמנהל שלטון הכיבוש בכפר הקטן עקבה שממזרח לג`נין, אשר מהווה מזה שנים רבות מטרה לפשיטות חוזרות ונשנות של אנשי המנהל האזרחי שהורסים בתים ותשתיות בסיסיות. `לפני חודש הם היו אצלנו בפעם האחרונה` סיפר לאנשי גוש שלום ראש הכפר, חג` סאמי סאדק. `הם הרסו את כביש הגישה שלנו, לו אנו קוראים `דרך השלום` והחריבו מספר בתים. וכאשר הילדים שנזרקו החוצה מבתיהם עמדו בוכים, באו החיילים והצטלמו למזכרת על הדחפור, כשהם מחייכים וצוחקים`.בשנים האחרונות עלה ענינו של הכפר עקבה לדיון גם בזירה הבינלאומית, כאשר ארגון זכויות אדם אמריקאי בשם `הקואליציה לבניה מחדש` העלה את הנושא בפגישות עם חברי קונגרס וסנאטורים ואף הזמין את ראש הכפר למסע הרצאות ברחבי ארצות הברית. בעקבות העלאת הנושא בחו`ל הגיע ראש המנהל האזרחי, תא`ל מוטי אלמז לביקור אישי ללא תקדים בכפר.

`הוא ישב אצלי במשרדי המועצה המקומית. אמרתי לו: `אתם הורסים לנו בתים ואנחנו בונים מחדש. מה נעשה? זה הכפר שלנו, אין לנו מקום אחר. אמרתי לו שבכפר שלנו מעולם לא היו התנגשויות עם הצבא, לא באינתיפאדה הראשונה ולא בשניה. היו שנים שהצבא התאמן בין בתי הכפר בירי באש חיה, תושבים נהרגו ונפצעו. אני אישית ראש הכפר נפגעתי בגיל צעיר ונשארתי בכסא גלגלים לכל החיים, ובכל זאת אין לי מרירות או שנאה. אני תומך בשלום, אני רק מבקש שיעזבו אותנו לחיות במנוחה. ביקשתי מתא`ל אלמז שיאשרו לנו תכנית מתאר כדי שנוכל לבנות באופן חוקי, שיאפשרו לנו לשקם את כביש הגישה לכפר - בכסף שלנו ועבודה שלנו, רק שלא יהרסו אותו. ביקשתי שיאפשרו לנו לבנות בית ספר על 42 דונם של אדמות מדינה שנמצאות באמצע הכפר ואסור לנו להשתמש בהן, שיאפשרו לנו להתחבר לצינור מים ולא נצטרך להביא מים במיכלים במחיר עשרים שקל לקוב. אמרתי לו שלפני עשר שנים הרסו לנו את עמודי החשמל בכניסה לכפר ואז ב-1999 חברי כנסת כתבו לאהוד ברק והוא נתן הנחיה לא לנגוע בחשמל שלנו – אבל לפני חודשיים שוב באו והרסו לנו עשרים עמודי חשמל. את כל הבעיות וכל הטענות שלנו השמעתי בפני תת אלוף אלמז, ועל כל דבר הוא אמר `נבדוק את זה`, `נטפל בזה`. והוא נסע.מה קרה אחר כך? כמה ימים אחר כך הגיע לכפר שלנו הנציג המקומי של המנהל האזרחי ששמו יגאל (את שם המשפחה הוא אינו אומר) והתחיל לחלק צווי הריסה. צווי הריסה לבתים, לדירי צאן, אפילו לטאבון לאפית לחם, שבעה עשר צווי הריסה בסך הכול. והוא אמר לנו `הכפר הזה כולו בלתי חוקי, את הכול צריך להרוס.` זה הטיפול שהבטיח לנו ראש המנהל האזרחי? ואז בא אלינו לכפר מפקד מפקדת התיאום במחסום סאלם. שאלתי אותו `למה שלחת אלינו את יגאל עם הצווי הריסה?` והוא אמר `לא אני שלחתי אותו, זה לא בא ממני`. ועברו עוד כמה ימים ושוב בא יגאל עם עוד שמונה צווי הריסה. צו הריסה גם לגן הילדים שלנו וגם למרפאה. בסך הכול 25 צווי הריסה בכפר שיש בו בסך הכול 45 בתים. אז מה אני אעשה עכשיו? מה אני יכול להגיד לאנשים בכפר ששואלים אותי `אתה מדבר על שלום. איפה השלום שלך?` `אדם קלר, דובר גוש שלום, כתב אל שר הביטחון ברק: `יש שתי אפשרויות, אחת גרועה והשניה גרועה עוד יותר. או שאנשי המנהל האזרחי משחקים משחק ציני של `השוטר הטוב והשוטר הרע`, או שבאמת מפקד המנהל האזרחי אינו שולט באנשי השטח האמורים להיות כפופים לו והם מנהלים מדיניות עצמאית משלהם. בשני המקרים, התועבה הזאת חייבת להפסק, לתושבי עקבה מלאו הזכות לחיות בבטחה ובכבוד בבתיהם ובכפרם`.לפרטים:

דובר גוש שלום 054-2340749

הועד נגד הריסת בתים 054-4345503

--------


מכתב לדוגמא

אל שר הביטחון, מר אהוד ברק, הקריה, תל אביב

03-6977285 03-6916940פקס

minister@mod.gov.il, dover@mod.gov.il, pniot@mod.gov.il

אדוני שר הביטחון, אני פונה אליך בקריאה דחופה לבטל את צווי ההריסה, 25 במספר, שהוציא המנהל האזרחי בכפר עקבה שממזרח לטובאס – כפר קטן שבו בסך הכל 45 בתים. מזה שנים רבות נתונים תושבי הכפר הזה, כשלוש מאות במספר, לרדיפות קשות מצד הממשל הצבאי הישראלי על לא עוול בכפם, הרס חוזר ונשנה של בתים ותשתיות – ולמרות הבטחות של ראש המנהל האזרחי תא`ל אלמז בכפר, נמשכות ההתנכלויות והאיום בהרס המוני של בתי הכפר. תושבי עקבה זכאים לחיות בשלום ושלווה בבתיהם!

בברכה

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

דובר גוש שלום אדם קלר אל `אם תרצו`: אני דורש בתוקף שתגישו גם נגדי תלונה במשטרה
משמרת מחאה היום (שלישי) מול משרד הבטחון - פעילי זכויות אדם אינם טרוריסטים!
משמרת תמיכה בסרבנים שנכלאו כי סרבו לשרת את הכיבוש והדיכוי - שבת 30.10 מול כלא 10