קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

אז, מה קרה בבג"ץ? ומה קרה ל ץ` של הבג"ץ?
רבנים לזכויות אדם
הרב אריק אשרמן
07.06.12
http://rhr.org.il/heb/index.php/2012/06/7649/
לחברים/ות שלום,אני מעביר אליך את ההודעה לעיתונות המסכמת לאחר הדיון היום (יום ד`) בבג`ץ.

אחרי כל ההכנות, היתה היום תוצאה לא צפויה כאשר הבג`ץ החליט לאחד את התיקים השונים המתייחסים לסוסיא, ולקבוע דיון נוסף בעוד כ-4 חודשים. שום דבר מהותי לא התרחש היום. אפילו האיתות שהבג`ץ יעניק צו ביניים המקפיא את הבנייה בכל הכפר בעצם משקף המצב הכבר הקיים. אבל, כפי שאנו מסבירים/ות בהודעה, האווירה היתה אווירה מדאיגה. אבל אני גם רואה לחיוב את העבודה שעכשיו הדיון הבא יהיה אחרי הדיון הראשון ב-25.7.12 על הבג`ץ העקרוני שלנו להעביר סמכויות תכנון עבור קהילות פלסטיניות בשטח C לידיים פלסטיניות, כפי שהיה אמור לקראת בהסכמי אוסלו.

אין לי מספיק מילים כדי להודות לכל אלו שעבדו שעות רבות כדי להתכונן להיום-לעו`ד אביטל שרון, אשר כתבה את התגובה שלנו וטענה היום בבג`ץ; למנהלת המחלקה המשפטית בשטחים הכבושים קמר משרקי-אסד ושאר הצוות-קרן ומיה ונטע ומוחמד וגיא; לצוות תקשורת-יריב ומתי וקובי; למזכירות רבקה ותפארת, לדרור אתקס; לגיבוי ממנכ`ל העמותה אילה, לשותפים שלנו בתאעיוש ושוברים שתיקה, לרבני/רבות העמותה,לרב ויטנברג מדידי שמרי משפט באנגליה ולדיפלומטים ולכל אחד ואחת שהיגיה היום.(ולאלו שתרגמו)

וכמובן לתושבי/ות סוסיא העמיצים/ות העומדים/ות איתן מול מחבש האלימות והלחצים, ואשר האמינו בנו וביקשו מאתנו לייצג אותם/ן.

המסך עלה, ואף אחד/ת לא יודע/ת מה יהיה סוף המחזה. נעשה את מיטב יכולתנו להגיע לסיום צודק.

בברכה,
אריק

הודעה לעיתונות

הדיון הראשון בעתירת `רגבים` להרס הכפר הפלסטני סוסיא היה פרוצדורלי ברובו, אבל כבר במסגרתו עלו והתחדדו הסכנות לכפר: הקפאה של כל הבנייה ב`סוסיא` והתייחסות פורמליסטית צרה למצב.

בדיון היום, ד`, היו על הפרק בעיקר עניינים פרוצדורלים. ועם זאת במהלך הדיון נרמז כי ייתכן צו ביניים להקפאת הבנייה בסוסיא שיכול לשתק את החיים שם. התייחסות זו מעידה חלילה על גישה פורמליסטית של `שלטון החוק` מבלי להתייחס למעמד האזרחי והמשפטי השונה בתכלית של הפלסטינים כנתינים של משטר צבאי לעומת המתנחלים כאזרחי המדינה השולטת בשטח. אנו מקווים שבית המשפט יעדיף עקרון מהותי על פני שיוויון פרוצדורלי העיוור לאי-השיוויון במעמד הבסיסי של שתי האוכלוסיות. גישה פרוצדורלית מתעלמת משאלת האפלייה הממוסדת בשטחים, שאינה עומדת בקנה אחד עם עקרונות יסוד דמוקרטיים.

גם מבחינת החוק היבש המפקד הצבאי באזור כפוף לפי בג`צ לכללי המשפט הבינלאומי שמחייבים דאגה לרווחת האכלוסייה. מצב בו כפר לא יכול לבנות שום בית לאנשיו, וזאת לאחר שעברו שני גירושים כפויים מאדמותיהם על ידי הצבא הריבון בשטח, לא יכול להיחשב מצב של דאגה לרווחת האוכלוסייה.

עמותת `רבנים למען זכויות האדם`, המייצגת את תושבי הכפר בעתירה מול `רגבים` ומועצת ההתנחלות `סוסיא` תמשיך להאבק למען הצדק בדיונים הבאים ותנסה לחשוף ולהפריך את הנחות היסוד באמצעותן הטעו `רגבים` את בית המשפט, והמדינה שתקה.


הודעה לעיתונות לקראת הדיון בעתירה:
http://rhr.org.il/heb/index.php/2012/06/7649/

הכירו את ילדי סוסיא:
http://rhr.org.il/heb/index.php/2012/06/7700/ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב