קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

אישום: שלושה שוטרי מג"ב שדדו בני מיעוטים באיומים
walla
יאיר אלטמן
06.06.12
http://news.walla.co.il/?w=/10/2539371

השלושה נאשמים שניצלו את סמכותם על מנת לשדוד בני מיעוטים בירושלים, כשדרשו לבצע חיפוש בחפציהם ועל גופם. אחד הנאשמים הודה במעשים. `הקורבנות חששו שישתמשו בנשק`
`הנאשמים עשו שימוש במדיהם, בנשקם ובהיותם בחבורה על מנת ליצור מצג שווא של שימוש בסמכותם כשוטרים`. אחד החשודים בדיון בהארכת מעצרו בשבוע שעבר (צילום: עומר מירון)
כתב אישום חמור הוגש הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי בירושלים כנגד עוזיאל בן פרידי חנון מעכו, ראובן בן עמיקם דהוקרקר מפתח תקווה ואסאמה בן אמל אל סאחלי מדליית אל כרמל - שלושה שוטרי מג`ב כבני 20 המשרתים במחוז ירושלים, בגין שוד בני מיעוטים וקשירת קשר לביצוע פשע. השלושה חשודים שבשבוע שעבר עזבו את הבסיס בו הם משרתים ללא אישור כשברשותם נשק, איימו על פועלים בני מיעוטים, היכו אותם ושדדו מהם את כספם – כל זאת תוך ניצול סמכותם כשוטרים. כמו כן, נוסף על כתב האישום, ביקשה המחלקה לחקירות שוטרים להאריך את מעצרם של השלושה עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

בכתב האישום, שהוגש באמצעות עורכת הדין מיכל פרייסמן, מצויין כי הנאשמים עשו שימוש במדיהם, בנשקם ובהיותם בחבורה על מנת ליצור מצג שווא של שימוש בסמכותם כשוטרים לצורך עיכוב הקורבנות, החשודים בשהייה בלתי חוקית בישראל, ל`חקירה` – על אף שלמעשה לא היו בתפקיד. השלושה נאשמים שהובילו את קורבנותיהם לסמטאות צדדיות וערכו חיפוש על גופם, באופן שיחייב אותם למסור לידיהם את ארנקיהם ואת כספם.

בהתבסס על חקירה שערך צוות המחלקה לחקירות שוטרים בירושלים, מפורטים בכתב האישום לפחות שלושה מקרים שונים בהם שדדו הנאשמים סכום כולל של אלפי שקלים בין התאריכים 28 ו-27 בחודש שעבר. `בשעת אחר הצהריים שהו הנאשמים ברחוב הנביאים בירושלים, המצוי מחוץ לגזרת הפעילות, שם פגשו בחרוק פלאחה`, מתואר אחד ממקרי השוד. `הנאשמים נצמדו לפארוק מאחור, תפסו אותו בגבו ואמרו לו לא לזוז. הם הובילו את פארוק לסמטה ברחוב הנביאים, שם הורו לו לעמוד כשפניו לקיר ואיימו עליו שלא יסתכל לאחור אחרת יוכה. בתום החיפוש החזירו הנאשמים את חפציו של פארוק לתיקו, פרט ל-370 שקלים במזומן אותם נטלו לעצמם`, נכתב.

בבקשת המעצר מצויין כי אחד החשודים הודה במעשים, ואף הפליל את חבריו. כמו כן, בידי המשטרה סרטוני אבטחה המתעדים את הולכתם של הקורבנות לסמטה לפני השוד. על פי כתב האישום, `הנאשמים היו מודעים לכך שבשל מדיהם, נשקם ומצג שווא של שימוש בסמכותם כשוטרים, בני המיעוטים ימסרו לידם את רכושם או יימנעו מלהתנגד למסירת רכושם לידם, מחשש שמא ייעשה כלפיהם שימוש בסמכויות עיכוב, מעצר, שימוש בכוח ואף שימוש בנשקד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב