קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הודעה לעיתונות 19.6.2012 - גול עצמי של מדינת ישראל
actil@mailman.gush-shalom.org
הודעה לעיתונות 19.6.2012

. מחמוד סרסק, הכדורגלן הפלסטיני ישוחרר לאחר שלושה וחצי חודשים של שביתת רעב

גוש שלום: `הפרשה הזאת היא גול עצמי למדיניות המעצרים המנהליים של ישראל, אשר במקום להגביר את ביטחון הדינה היא עוררה גל מחאה גדול מכדורגלנים ואוהדים בעולם`

`טוב שמקבלי המדיניות התעשתו ברגע האחרון והסכימו לשחרר את חלוץ נבחרת פלסטין בכדורגל, מחמוד סרסק, בטרם ימות בכלא הישראלי. חבל שנדרשו לשם כך שלושה חודשים של שביתת רעב אשר סיכנה את חייו. העובדה כי עכשיו הוסכם לשחררו מטילה ספק כבד לגבי שיקולי הביטחון העלומים, שבגללם כביכול נעצר סרסק ללא משפט וללא כתב אישום`, כך נמסר היום מתנועת גוש שלום.

מחמוד סרסק, כדורגלן פלסטיני בכיר נכלא בשנת 2009, והוחזק במשך שנים, ללא משפט ומבלי להביא נגדו שום אשמה ושום הוכחה למעשה בלתי חוקי.
מדובר בגול עצמי למדיניות הישראלית, שהצליחה לעורר גל מחאות חריפות של כדורגלנים בעולם. כמו למשל אריק קנטונה, שאך לפני שנים בודדות קיים ביקור ידידותי בישראל והשתתף בטורניר בנתניה ועתה נהפך למבקר חריף של מדינת ישראל ומדיניותה. גם פדרציית הכדורגל הבינלאומית הביעה את מחאתה והפעילה לחץ לשחרור סרסק.
תנועת גוש שלום מוסיפה: `כדאי לזכור ולהזכיר כי חרם הספורט העולמי על משטר האפרטהייד בדרום אפריקה החל כאשר התברר כי למדיניות הדיכוי והאפליה נגד השחורים היו תוצאות ישירות ומוחשיות בתחום הספורט`.

לפרטים: אדם קלר 054-2340749
Press Release June 19, 2012

ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו