קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

במזרח ירושלים בלבד נעצרים כשמונה מאות ילדים בשנה, רובם מסילוואן ועיסאוויה
מאת אלמה ביבלש`עצרו בחברון ילד בן חמש. זה צולם והיתה כתבה ב`הארץ`. אנשים צקצקו, שיתפו בפייסבוק, מקצתם הזדעזעו, מחר כולם ישכחו.
לפני כמה חודשים נעצר ילד בן 5 בסילוואן, השוטר מג`ב אמר שהם לא יכולים להרשות לעצמם שמישהו יתנהג כך והם לא יעשו כלום.
אתחיל ואומר שאני חושבת שאין לי שום זכות לאשר או לא לאשר את הלגיטימיות של זריקת האבנים, לא תפקידי להיות מצפן מוסרי של גברים, נשים, ילדים ופעוטות החיים תחת כיבוש חונק. תחת הכיבוש הישראלי נעצרים ילדים כל הזמן כאלה שזורקים אבנים וכאלה שלא.
במזרח ירושלים בלבד נעצרים כ800 ילדים בשנה, רובם מסילוואן ועיסאוויה, בגדה אין לי נתונים אבל אני נתקלת במספר לא מבוטל של מקרים בכל חודש. בסילוואן צריך להסביר לילדים שלך איך להתנהג בחקירה, צריך ללמד כל ילד בן 12 שהגיע במזל טוב לגיל אחריות פלילית (למרות שכמובן כדאי לנהוג במשנה זהירות ולהתחיל לדבר על זה כבר בגן) מה הם זכויותיו ואיך להתנהג תחת אלימות משטרתית. בסילוואן ישבתי מול קבוצה אקראית למדי של שלושים נערים צעירים, כמעט מחצית מהם נעצרו בשנתיים האחרונות מי שלא אז אחיו נעצר או בן דוד. ועוד לא דברנו על מאות משפחות בהם האב ולעיתים רחוקות האם יושבים שנים בכלא הישראלי ומה ההשלכות של זה על הילדים.

אין ילדות במזרח ירושלים. `הילד חזר ממעצר ילד אחר ממה שנכנס אליו, ממש אי אפשר להכיר אותו` את המשפט הזה שמעתי עשרות פעמים מעשרות הורים שילדיהם נעצרו. סיוטים בלילות, הרטבה במיטה, אפתיות, דכאון, התקפי זעם או חרדה, הסתגרות אלה חלק מהתופעות שתוקפות את הכפר הזה כמגפה. רוב הילדים אגב נעצרים בשעות הלילה או לפנות בוקר ישר ממיטתם, רבים מהם נחטפים באמצע הרחוב על ידי כוחות מסתערבים רעולי פנים. ילדים הולכים למכולת בקבוצות, מסוכן שם בחוץ ואין שום מקום בטוח, לא בבית, לא ברחוב ולא בבית הספר.

אין תירוץ למה שעושים כוחות הבטחון הישראלים בסילוואן, עיסאוויה, חברון, ועוד ועוד. גם אין מחילה. מי שמאמין כי זריקת אבנים או כל צורת התנגדות אחרת שבוחרים להשתמש בה הילדים או ההורים שלהם מצדיקה את מציאות חייהם היומיומית של הילדים האלה הוא אדם שאיבד את דרכו בחשיכה. מי שחושב שהילד בן החמש הזה זרק את האבן האחרונה שלו כנראה טועה, הנסיון מלמד שבפעם הבאה הוא פשוט יפחד פחות ויכעס יותר. כוחות הבטחון הישראלים מפעילים טרור כנגד תושבי השטחים הכבושים, לא להפך. חייל חמוש וממוגן מול ילד בן 13 בפיג`מה זו אינה פעולת הגנה אלא פעולה של הטלת טרור ואימה.
מקומם של הילדים האלה אינו בתאי המעצר אלא במגרש המשחקים ומקומם של מפעילי המערכות האחראיות על כליאתם... אם הייתי מאמינה בכליאה אז הייתי אומרת שמאחורי סורג ובריח אבל אני אסתפק בפח הזבל של ההסטוריה.`

יכ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב