קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

באו"ם מודאגים מהתכנית להסדרת התיישבות הבדואים
walla
רויטרס
25.07.13
http://news..co.il/?w=/15/2664292
נציבת זכויות האדם באו`ם אמרה כי על הממשלה הישראלית `להכיר ולכבד את הזכויות המסוימות של הקהילה הבדואית` וכי היא מצטערת על כך שהיא `מתמידה במדיניות מפלה` נגד ערבים.

נציבת זכויות האדם באו`ם, נאבי פילאי גינתה היום (חמישי) את התכנית הישראלית להסדיר את ההתיישבות של 40 אלף בדואים בנגב, שתכלול את הריסתם של 40 כפרים, וקראה לממשלה לשקול את התכנית שנית. `אני מודאגת כי הצעת חוק זו, המבקשת להכשיר את העקירה והנישול של הקהילות הבדואיות בנגב בכפייה, מקודמת על ידי הכנסת,` אמרה פילאי בהצהרה.

הצעת החוק אושרה על ידי הממשלה בחודש ינואר ועל ידי הכנסת בקריאה ראשונה בחודש יוני, וצפויות שתי הצבעות נוספות. `אם הצעת החוק תהפוך לחוק, היא תאיץ את הריסת כלל הקהילות הבדואיות, ותאלץ אותם לוותר על בתיהם, תמנע מהם את זכויותיהם על הקרקע, ותשמיד חלק גדול מהחיים התרבותיים החברתיים המסורתיים שלהם - בשם הפיתוח`, אמרה פילאי.

`בתור אזרחי ישראל, הבדואים זכאים לאותן זכויות הקניין, המגורים והשירותים הציבוריים כמו כל קבוצה אחרת בישראל. על הממשלה להכיר ולכבד את הזכויות המסוימות של הקהילה הבדואית, בהן ההכרה בזכותם של הבדואים על האדמה`, אמרה פילאי, והוסיפה כי היא מצטערת על כך שישראל `מתמידה במדיניות מפלה של עקירה בכוח של האזרחים הערבים שלה באופן פעיל`.קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו