קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

טורקיה: לחקור את הזוועות בעזה; ברזיל משיבה השגריר
walla
אמיר תיבון
24.07.14
http://news.walla.co.il/?w=//2768762


שר החוץ של טורקיה דאווטאולו קורא לעצור מיד את `המתקפה האכזרית` ברצועת עזה. ממשלת ברזיל מצטרפת לאקוודור, ומשיבה את השגריר מתל אביב. `ישראל עושה שימוש לא מידתי בכוח`

משרד החוץ של ברזיל הודיע על השבת השגריר מישראל, בשל `ההסלמה הבלתי-מתקבלת` ברצועת עזה במסגרת מבצע צוק איתן. יותר מ-700 פלסטינים נהרגו מאז החל המבצע.

בהודעה שפרסם משרד החוץ הברזילאי, נמסר כי השגריר בתל אביב, הנריקה פינטו, נקרא להתייעצות בברזיליה. בשבוע שעבר הודיעה ממשלת אקוודור כי שגרירה בישראל, גיירמו בסנטה, יוחזר לארצו. `ברזיל מגנה בחריפות את השימוש הלא-פרופורציונלי בכוח שישראל עושה ברצועת עזה. הדבר מסב מספר רב של נפגעים אזרחיים, בהם נשים וילדים`.

עוד נמסר כי `בשל המצב החמור`, ברזיל החליטה לתמוך בהחלטת מועצת האו`ם לזכויות האדם לחקור את פעולות צה`ל בעזה.

שר החוץ של טורקיה, אחמט דאווטאולו, אמר הבוקר כי הוא `מברך על החלטת מועצת האו`ם לחקור את פשעי המלחמה של ישראל`. דאווטאולו אמר כי `הזוועות שעושה ישראל צריכות להיחקר ללא שהות`. הוא קרא `לעצור מיד את המתקפה האכזרית בעזה`.

בירושלים הגיבו בביטול להחלטת מועצת האו`ם בז`נבה להקים ועדת חקירה לפעולות צה`ל. ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא להחלטה `פארודיה שיש לגנותה`.

שרת המשפטים, ציפי לבני, שבעקבות מסקנות דוח גולדסטון לאחר מבצע `עופרת יצוקה` נאלצה במשך תקופה ארוכה להגביל את תנועותיה בעולם, כתבה בפייסבוק: `יש לי רק שתי מילים: חפשו אותי`. שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, כתבה: `או`ם שמום`.

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב