קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

צה"ל מפיק לקחים לגבי הריגת ילדים בגדה המערבית
שיחה מקומית
חגי מטר
11.8.2014
http://mekomit.co.il/stream/צהל-מפיק-לקחים/לפעמים צריך גם לפרגן. אתמול (ראשון) חיילים הרגו את מוחמד אל-ענאתי בן ה-12, לפי דיווחים עם כדור בגב בזמן עימותים בין חיילים לזורקי אבנים. לפי אותם דיווחים, אל-ענאתי לא היה מעורב בעימותים.

אבל, כאמור, לפעמים צריך לפרגן, ומתברר שגם צה`ל מפיק לקחים מטעויות העבר. הפעם, בניגוד לפעמים קודמות, דובר צה`ל לא רק הודיע מיידית על פתיחת חקירת מצ`ח בנושא אלא אף הביע צער על מותו של הילד. ניתן לקוות שהחקירה תהיה יסודית ותמצא את האחראים ותצליח להתחיל להעביר את המסר שהריגת ילדים היא לא משהו שהצבא מתייחס אליו בזלזול.

רק לשם התזכורת שווה לציין שלפני מבצע `צוק איתן` נמנו 1,384 ילדים שנהרגו מירי צה`ל ב-14 השנים האחרונות. בין ההרוגים האחרונים לפני המבצע בעזה היה מוחמד ג`יהאד דודין, רוכל ממתקים שנורה למוות על ידי חיילים. בחודש מאי, לפני שלושה חודשים בלבד שמרגישים כמו נצח, נהרגו שני נערים בביתוניא בזמן שלא סיכנו את החיילים, אחד מהם כנראה מכדור בגב. שם דובר צה`ל החליף גרסאות לגבי האירוע בקצב מסחרר, ועדיין לא הביע צער על הריגתם או מצא את האחראים למעשה. ב`צוק איתן` מספר הילדים שהרג הצבא גדל בכ-400. אתמול נוסף עוד אחד לרשימה.

כאמור, יש לפרגן כאשר צה`ל מפיק לקחים. אני בטוח שמשפחת אל-ענאתי שמחה לשמוע על הבעת הצער.
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית