קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - מצור, חומה ומחסומים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

בצעד יוצא דופן: 84 פעילים זרים נכנסו לרצועת עזה
ynet
רויטרס
31.12.09
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3828114,00.html84 פעילים פרו-פלסטינים זרים נכנסו אחר הצהריים (יום ה`) לרצועת עזה דרך מעבר רפיח - כך מסרו גורמים רשמיים בקהיר. בצעד יוצא דופן, התירו הרשויות במצרים את כניסת המשלחת, שהיא חלק מקבוצה של כ-1,400 פעילים, המפגינה בקהיר מאז יום ראשון בדרישה להיכנס לרצועה.

כניסת הפעילים, שהגיעו למעבר הגבול בשני אוטובוסים, התאפשרה לאחר שאתמול התערבה בבקשתם סוזן מובארק, רעייתו של נשיא מצרים. בעקבות ההחלטה, אמרה אן רייט, ממארגני `מצעד החופש של עזה` כי `שישה ימי לחץ עשו את שלהם` וכי `אין ברצונם של הפעילים להיאבק במדיניות המצרית, אלא להדגיש את מה שמתרחש בעזה`.

הבוקר הגיעו מאות ערבים ישראלים, פעילי שמאל ופעילים בינלאומיים למעבר ארז שבצפון הרצועה, כדי לציין שנה לתחילת מבצע `עופרת יצוקה`. המפגינים מחו נגד המצור המוטל על רצועת עזה. ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה, התקשר לטלפון של ח`כ טאלב א-סאנע, ונאם משם באמצעות מערכת הכריזה. אמר בין היתר כי שנה לאחר המבצע תושבי הרצועה הרבה יותר חזקים.

לאחר העצרת פנה השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ`, ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בבקשה להעמיד לדין את ח`כ א-סאנע על תמיכה בארגון טרור. `אי אפשר להשלים עם העובדה שכל אדם, ועל אחת כמה וכמה ח`כ במדינת ישראל, ישמש כצינור לארגון טרור שכל תכליתו היא השמדת מדינת ישראל. יש גבול לציניות. אפילו חשבון הטלפון שממנו בוצעה השיחה משולם על-ידי מדינת ישראל`, נמסר מלשכתו של אהרונוביץ`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פנייה דחופה לשר הביטחון ולמתפ"ש: אפשרו כניסת ציוד מחשבים ותקשורת לרצועת עזה‎
תרחיש הבלהות שיצרה ישראל: קורונה ברצועת עזה
מנכ`לית ארגון זכויות האדם הישראלי `גישה`, תניה הרי, תנאם היום בפני מועצת הביטחון של האו`ם,