קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - פרשנות

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

תשובה לידיד בוגר ומנוסה: לאורי אבנרי

מאת: גדעון גיתאי
הגדה השמאלית
2009 / 12 / 29
http://www.hagada.org.il/hagada/html/modules.php?name=News&file=article&sid=7181

אורי הציג כמה שאלות לעניין יציקת העופרת על רצועת עזה ולצדן תשובות, הרשו גם לי להציג כמה מהשאלות ותשובות.

1. האם ניצחנו?

ביער צייט [יום-השנה] הראשון למלחמת עזה צריך לומר ניצחנו, ללא ספק!

חיסלנו את שרידי המוסר מקרבנו. עכשיו אנחנו טמאים - למהדרין!

2. האם הצבא `המוסרי בעולם` הצליח להחזיר לעצמו ולממשלה את הכבוד העצמי ?שנפגע כה קשה במלחמת-לבנון השנייה?

את התואר `המוסרי` כלל לא ניסו להחזיר - לא הצבא ולא הממשלה - להיפך! הצבא וכותבי `הקוד המוסרי` פטרו את הצבא מכל אחריות והפריטו אותה - מהקצינים לחיילים. אסא כשר הפריט עבור צבא הכיבוש את `הקוד האתי` וכבר כמה שנים ש`אחריות מוסרית` הוטלה, באופן ב ל ע ד י על כתפי החיילים! כך פרופסור אמריטוס כשר [מהאוניברסיטה שמארחת את המכון למחקרי ביטחון לאומי, שבה הצבא פיתח את `דוקטרינת דאחיה`] הפריט את האחריות, ופרט לפרוטות את המוסר. וגם ההפרטה עצמה והמופרטים נפרסו לפרוסות דקות, כי המומחים שלנו --`מהמוסריים בעולם`-- יודעים איך להכשיר כל פשע ועוולה. וכך, חראגיל במדינה מופרטת, שבה התפקידים מחולקים באופן פונק-ציוני, אסא כשר מונה להפריט את המוסר! כשר `לא מכיר מצבים משחיתים` [זה ציטוט!], והוא דוחה את העובדה ש`הכיבוש משחית`. כשר מכיר רק `אנשים מושחתים` [גם זו ציטטה!]. טוען המכשיר: `אם חייל במחסום מתנהג בגסות או באלימות כלפי נתינים - לא `הכיבוש עשה את זה` - החייל עשה את זה`. כך הופרטה לפרוטות ונשחקה אחריותו המוסרית של השליט-הקודקוד הכובש והועברה מהצבא הכובש לחייל. מה נעשה שלטענת ה`מומחה` כשר `בן-אדם הגון מתנהג בכל הנסיבות בצורה הגונה, ורק בן אדם בלתי הגון מיסודו מחפש ומוצא הזדמנות לפרוק אותם` [גם זה ציטוט מדבריו!] כך! אבל לכל טענותיו הכשרות אין שום בסיס במציאות! כשר פוסל אמת ידועה ומכובדת בעולם, `שהמצב עושה את האדם`. טענתו ש`רק אנו יוצרים את ההתייחסות שלנו אל המצבים`, היא טעותו של מפריט המוסר. מסתבר שהפרופ` לא שמע על נסיון מילגרם... וכך גם ביבי וחבריו השרים -לא קראו-לא שמעו-לא ראו ולא יודעים. טוב ששופט ציוני -גולדסטון- מנסה להחזיר עם סורר למוטב.

3. אם כבוד הוא להפציץ אוכלוסיה אזרחית במצרר, בזרחן, ולהפעיל מטוסים כדי להרוס שכונות שלמות, וגם בולדוזרים משוריינים אז כן, שתי המלחמות הן `הצלחות`. ול`הצלחות` האלו שותפה גם ארצות הברית שסיפקה את המצרר, את הזרחן, את האף-16, את המסוקים, את הדי-9 ואת `האור הירוק` להפעלתם נגד האוכלוסיה האזרחית.

4. ועכשיו, כשהצבא מונע מהפלסטינים את השימוש בחומרי בנייה מודרניים הצלחנו ללמד את הפלסטינים שבתיהם ברצועה נהרסו -כחלק ממבצע הענישה- לבנות בתי חימר - כמו אלה שהיו בפיתום וברעמסס. הרי לכם עוד הצלחה בשיעור במדעי האזרחות וההנדסה האזרחית, שהרי זו המטרה שלשמה שלחנו את בנינו-חיילינו ליצוק עופרת בסביבון העזתי... ואם חשבתם שמשה נמשה מהיאור כדי להוציא את האנושות מעבדות לחירות - מסתבר שטעיתם.

5. לטענה שהצלחנו להחזיר לצה`ל את כוח-ההרתעה

עכשיו רבים בעולם נרתעים מלבוא לישראל, או להימצא במחיצת הנהגתה. העולם הבין ומיחזר את `חומת ההפרדה`. מנהיגים רבים יוצרים מחיצה ברורה בין הביברמאניה לבין עצמם...[קחו לדוגמה אפילו את הגב` רוזנטל - האחראית על `הדסק האנטישמי` בממשל אובמה].

6. פרשת גלעד שליט ועשרת אלפים החטופים הפלסטינים.

- נא לא לדרוש מביבי נתניהו שינהג כככככושי שהפך עורו וכיבס את כל חברבורותיו.ביבי יעדיף לחגוג את קבורת גלעד, במקום לעשות כל צעד שיתפרש על-ידי הנהגת המתנחלים כשמינית נסיגה. בלוויה הוא יוכל להספיד ולנאום על `אחריות ההנהגה`... ועל ה`דילמה המוסרית` שבגללה... וכו`.

7. אחרית.

יש עוד דבר חמור מכל האחרים.

נראה שממשלת ישראל מעוניינת בהחמרת המצב, כי היא אינה רוצה שלום, ואינה מכירה בשום דרך מדינית. לכן ביברק מתכננים את השלב הענקי הבא במלחמת השולל והאיום שלהם. לפני כשבועיים הודיעו ברק ואחריו נתניהו לציבור שהצבא מוכן להרוג ולהרוס בלי כל הגבלה בכל מערכה צבאית וש`דוקטרינת דאחיה` בתוקף, והיא אומרת ש`נהרוס הכל בלי שום הגבלה` וכי זה מכבר היא אושרה במטה הכללי. ולנו נשאר רק לקוות שהשתטות הקבוצתית הזאת היא רק בתחום המילולי-תעמולתי מסוג ה-`עיצרו אותנו--השתגענו`!

לכן המערכה חשובה מאוד ולא רק למסבירים - ולא מלשון `הסבר פניך לשכן` - ולא רק כחלק `ממדיניות ההסברה` - שעבורה הם מוכנים גם להרוס את האו`ם - וללכלך את שמו של השופט הציוני ריצ`רד גולדסטון. כי האיש ההגון והמכובד הזה, שאינו מפלה או נוקט במשוא פנים, עומד כמעט בודד בינם לבין יציקת האורניום והפלוטוניום במלחמה הבאה!

עב
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פחות מאשר בנטוסטאנים
היום הכריזה ביביסטאן מלחמה על ישראל
ממשלת מיעוט עשויה להחזיר את מדינת ישראל למסלול של שפיות