קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

עדכונים מבלוג חדשות ערביי ישראל: ממשלת ישראל דחתה הצעת חוק של ח``כ טיבי להקצאה שיוויונית של קרקעות *** המדינה הרסה בית של משפחה בת שש נפשות בעיר טייבה.


ממשלת ישראל דחתה הצעת חוק של ח``כ טיבי להקצאה שיוויונית של קרקעות.
http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=661836&blogcode=11502814


אתר אל ערב מדווח כי הממשלה הפילה הצעת חוק של הח`כ טיבי שלפיה יונהג שוויון בהקצאת מקרקעין לתושבי המדינה. לפי ההצעה הוצע לתקן את חוק מנהל מקרקעי ישראל כך שיונהג משטר שוויוני בהקצאת מקרקעין לתושבי המדינה בלי הבדל של גזע, דת, לאום או מין. יצוין כי שני שרים נמנעו מלהשתתף בהצבעה והם דן מרידור ויצחק הרצוג.

הח`כ טיבי אמר כי ההצבעה הזו מוכיחה שהמדינה אינה רוצה להנהיג משטר שוויוני בכל הקשור להקצאת מקרקעין, דבר שמפלה בעיקר את האזרחים הערבים של המדינה. הוא ציין גם שהמדינה הורסת את בתי הערבים, לא מקצה להם מקרקעין, לא מרחיבה את תחומי השיפוט של המועצות המקומיות הערביות, לא מקצה להם קרקע לבנייה ולא הקימה אף יישוב ערבי לערביי 48. וכאילו לא די בכל זאת הרי המדינה אישרה הצעת חוק שלפיה יוסמכו וועדי הישובים היהודיים לסרב לקבל ליישוב כל תושב שירצה לגור באותו יישוב, כאשר ברור שהערבים הם אלו אשר ייפגעו מכך בדרגה ראשונה.

הח`כ טיבי הוסיף וציין כי ברור מהתנהגות המדינה כי המחלוקת העיקרית עם ערביי המדינה היא מחלוקת על המקרקעין, כאשר המדינה רוצה להנהיג משטר ציוני שבנוי על נישול זכויות הערבים במקרקעין והקצאת המקרקעין אך ורק ליהודים.


מומלץ מאוד לקרוא את טורו של יוסי גורביץ בנושא: ממשלת ישראל מוכיחה: או יהודית או דמוקרטית.


***

המדינה הרסה בית של משפחה בת שש נפשות בעיר טייבה.


http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=661836&blogcode=11504963
המדינה הרסה בית של משפחה בת שש נפשות בעיר טייבה

אתר פאניט מדווח כי רשויות המדינה הרסו אתמול, ה-04.01.2010, בית בעיר טייבה השייך לאזרח חוסיין קרעאן ולמשפחתו בת ששת הנפשות.

קרעאן מסר לכתב האתר כי אתמול וללא כל התראה באו אליו לביתו כוחות גדולים של משטרה ובסיוע כלים כבדים הם הרסו את ביתו. הוא עוד מסר כי כל ניסיונותיו לקבל היתר לבית נענו בשלילה משום שהוצבו בפניו תנאים בלתי מציאותיים בכלל שאי אפשר לעמוד בהם. הוא הוסיף וציין כי מדובר במשפחה בת שש נפשות שאין לה עכשיו כל קורת גג, ואין להם כל דיור חלופי.


כתב האתר מסר כי התושבים בעיר טייבה מלינים על כך שלא נותנים להם היתרי בנייה, דבר המאלץ אותם לבנות ללא כל היתר. יצוין עוד כי לפני ימים אחדים נערכה בעיר שביתת מחאה על המצב הזה ונערכו כמה הפגנות, אך המדינה התעלמה וממשיכה להתעלם מדרישות התושבים בנושא זה.


O


N

קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות
בית המשפט בירושלים ביטל את מעצרו של מוחמד כנאענה, ממנהיגי תנועת אבנאא אלבלד