קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - פרשנות

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

גם הם בעבריינים

יוסף אלגזי
ינואר 2010

http://www.defeatist-diary.com/index.asp?p=articles_new10094


גם הם בעבריינים

מאת יוסף אלגזי

מזמן הגעתי למסקנה שמקומם הטבעי של חלק מהשוטרים, כולל מפקדים, הוא בצד הנגדי של מתרס, דהיינו של העבריינים ואף הפושעים. אלה בחרו להיות שוטרים לא במקרה ולא בטעות. הם בחרו בכך במודע מאחר והמדים של שוטר מקנים להם עוד יותר כוח וגם מידה גדולה של לגיטימציה וחסינות לאלימות שהם מפגינים.

במדינות רבות בעולם אם מפקדם העליון של שוטרים היה משתמש בביטוי גנאי כלפי יהודי, שחור, בת או בן מיעוט כלשהו, כמו שעשה השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, כאשר השתמש בביטוי ערבּוּש (`מלוכלך? אתה נראה כמו ערבּוּש אמיתי`, הארץ, 16.6.2009 ורשתות הטלוויזיה בישראל) - היה מסולק מייד מתפקידו. וזה לא קרה. דוברו של השר עוד הגדיל לעשות כאשר טען להגנת הבוס שלו שהשתמש בביטוי גזעני כי, `ברגע של הלצה, בדיחות הדעת ושפת סלנג אמר השר את שאמר ללא כל כוונה לפגוע באדם. אם נפגע אדם זה או אחר לא זו היתה כוונתו`...

זה מה שניתן לצפות מאיש כמו אהרונוביץ שהגיע לתפקידו בזכות חברותו במפלגה כמו `ישראל ביתנו` שבראשה עומד אביר הטרנספר, אביגדור ליברמן, ובזכות ראש ממשלה, בנימין נתניהו, שהכריז (24.1.2010) מלחמה על הפליטים ומהגרי העבודה בישראל ומתכנן נקיטת צעדים חמורים מאלה שנוקטת ממשלת איטליה בראשותו של סילביו ברלוסקוני.

לא עובר כמעט יום שאיננו מתבשרים על עוד מעשה אלימות ובריונות של שוטרים כלפי פלסטינים בשטחים הכבושים, כלפי אזרחים בישראל, במיוחד אם הם פלסטינים, כאשר הם מנצלים את זכות המחאה הלגיטימית במדינה המתיימרת להיות דמוקרטית. רשתות חדשות למיניהן, בישראל ובעולם, מפיצות כמעט מדי יום תמונות ותיאורים מזעזעים על אלימותם של משטרת ישראל, משמר הגבול וצה`ל. הביטו בבקשה בסרט הקצר המצורף שערכה הטלוויזיה החברתית:

http://www.tv.social.org.il/medini/stv-shaich-jarach-22-1-10.htmהשר לשעבר יוסי שריד שהשתתף בהפגנה בשייח ג`ראח כתב בטורו בהארץ (24.1.2010) תחת הכותרת, `משטרת ישראל, ביתנו`, בין השאר:

`לאחר ששמעתי את גרסת המשטרה, באתי למסקנה שהשוטרים ואנחנו, `האנרכיסטים`, היינו בשתי הפגנות שונות. למעלה משלוש שעות עמדנו בפאתי השכונה - אבן לא נזרקה, יד לא הורמה, בית מתנחלים לא נפרץ. אלמלא נהגה המשטרה במידה מוגזמת של תוקפנות, אפשר היה לסכם את ההפגנה בלי פרץ ובלי צווחה, ולהיפרד כידידים. הסיסמה הכי בוטה שנישאה שם היתה `הפשיזם לא יעבור`, שנשמעה מוכרת ממאות הפגנות קודמות, ולא ממש עזרה: עובדה, הפשיזם כבר עבר מאז בכמה מחסומים. ועוד כרזה אחת זכתה לכבוד מיוחד, כשהושלכה לניידת יחד עם העצור שהחזיק בה: `יהודים וערבים לא רוצים להיות אויבים`. היא תוצג לשופט כראיה מרשיעה. ובאמת, במקום כה רגיש כירושלים, מוטב היה שלא לנפנף בכרזות חתרניות כאלה.

`נער הייתי וגם זקנתי, ומעודי לא ראיתי הפגנה כל כך מרוסנת, שעל פי פרשנות סבירה לחוק אינה זקוקה לרישיון. לא כל שוטר - אפילו הוא תת-ניצב - רשאי להגדיר אותה כ`בלתי חוקית`. אם המשטרה רואה בהפגנת שלשום מעשה עברייני, כי אז נמחקת כליל הזכות הדמוקרטית להפגין, וירושלים מתחילה להידמות לטהראן. כבר לא לגמרי ברור אם זאת משטרת ישראל או שמא משטרת-ישראל-ביתנו.

`מאז פרשתי מהחיים הפוליטיים, לא השתתפתי בהפגנות, ולא חסרות כאן סיבות למחאת-תמיד. אני את שלי הפגנתי, עכשיו יעלה ויפגין הדור הבא. אבל ניצן הורוביץ ואילן גילאון ושלי יחימוביץ` ודניאל בן סימון הם ח`כים חברתיים, וגירוש משפחות פלסטיניות מביתן אינו עניין חברתי. לא רק על איש ציבור מוטלת חובת ההתנגדות, גם על אזרח מן השורה.

`וכך התאחדו להם ביום שישי גמלאי ההפגנות, מרחוק באו חטייארים כמוני. צריך להודות למשטרה, שבהתנהגותה השרירותית בשבוע שעבר, כאילו הזמינה אותנו לפגישת מחזור.

`המאבק בשייח ג`ראח לא תם, הוא רק מתחיל. משפחות פלסטיניות נוספות מועדות בקרוב לטרנספר. וקשה לסמוך על הממשלה הזאת, שתדע לעצור באדום. היא תסתכן, תסכן ותעבור; וקשה לסמוך על ראש העירייה, שירושלים גדולה עליו בכמה וכמה מספרים; וקשה אפילו לסמוך על שופטים בירושלים, שמתנחלים שמים אותם ללעג: כאשר שופטים פוסקים לשביעות רצונה של `עטרת כוהנים`, מנפנפים כלי הקודש המטונפים בפסיקה, יש להם אסמכתה: לא עוד נבלה ברשות התורה בלבד, אלא גם נבלה ברשות המשפט. אך כאשר יפסקו למורת רוחם, הם יצפצפו צפצוף ארוך, ואף רוק יינתז. הנה, כבר לפני חודשים ארוכים הורה בג`ץ להרוס את `בית יהונתן` בסילואן שבמזרח העיר, שנבנה ואוכלס שלא כחוק. אז מה? אז כלום. כאילו לא היה צו הריסה מעולם, וניר ברקת, דש אותו בעקביו. כדאי לשופטים בערכאות השונות לשים לב להתנהלות התחבולנית הזאת``- עד כאן יוסי שריד.לפני כשלושה חודשים בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר שנת מאסר אחת בפועל ושנה נוספת על תנאי על מי שמכונים `השוטרים הנוקמים` מנהריה - רמי מוסא, אלדד חדד, יוסי לוי ויניב אשור הנאשמים בהטמנת מטעני חבלה בבית ובמכונית של העבריין מיכאל מור וקרוב משפחתו, בניסיון לחסלו. בית המשפט תיאר את מעשי השוטרים כלא פחות מהתנהגות של `כנופיות פשע`. השוטרים עוד יצאו בזול. אב בית הדין, השופט יוסף אלרון ביקש בדעת יחיד לגזור עליהם לא פחות משלוש שנות מאסר (25.10.2009)הממסד מפנה אזרחים המתלוננים על אלימות שוטרים למחלקה לחקירת שוטרים, מח`ש – שמזמן הפך לבדיחה גרועה. נוכח תוצאות חקירות מח`ש שמזכות לרוב את המזמן הייתי מציע שתיקרא טח`ש `טיוח חקירות שוטרים`, או לחילופין, מט`ש, `מחלקה לטיהור שרצים`.

אם עדיין אתם מאמינים למשטרת ישראל, אתם מוזמנים לקרוא את מה שכתב יאיר תיבון בבלוג שלו ב-http.cafe.themarker.com:

`פשוט לשפשף את העיניים ולא להאמין

`אתר של שוטרי משטרת ישראל מפרסם ללא כל בושה `כללי זהב` לשוטרים כיצד לנהוג בחקירת מח`ש - במילים פשוטות הנחיה כיצד לחבל בחקירה של רשות חוקרת, כלומר `שיבוש ראיות` לכאורה חוקי!

`לא מאמינים? הנה הלינק:

http://www.shotrim.com/FORUM1.asp?i1=12345359

אולי חוקי, אבל מה זה מסריח! אבקש להבהיר שמדובר באתר של יוצא משטרת ישראל.`
O


N
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פחות מאשר בנטוסטאנים
היום הכריזה ביביסטאן מלחמה על ישראל
ממשלת מיעוט עשויה להחזיר את מדינת ישראל למסלול של שפיות