קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מועלם עונה לברק: מלחמה תגיע לערים של ישראל
nrg
nrg מעריב
04.02.10
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/049/680.htmlיומיים לאחר דבריו של שר הביטחון אהוד ברק, כי לישראל נשקפת סכנה מוחשית מצד סוריה, סוריה לא שוללת אפשרות של מלחמה עם ישראל, ומזהירה את ישראל כי כל עימות שיתרחש בעתיד יהיה `מקיף` ויכלול את כל עריה, כך מדווחת היום רשת סי-בי-אס.
`ישראל שותלת את זרעי המלחמה באיזור, הייתי מציע להם להפסיק לשחק את תפקיד הביריון במזרח התיכון`, אמר שר החוץ הסורי וואליד אל-מועלם לכתבים בדמשק.

`יום אחד אתם מאיימים על עזה, ביום למחרת על לבנון, אחר כך על איראן ועכשיו על סוריה`, אמר מועלם במסיבת עיתונאים שקיים עם מקבילו הספרדי, מיגל מורטינוס.

מועלם הוסיף: `אתם הישראלים, אל תבחנו את ההחלטיות של סוריה. אתם יודעים כי הפעם המלחמה תנוע לעבר עריכם. תתעשתו ותבחרו את דרך השלום, הדרך הזו ברורה. אין ספק, אם אנחנו מניחים שהמלחמה הזו תתפרץ – ואסור לנו לשלול את האפשרות הזו, היא הולכת להיות מלחמה כוללת, בין אם היא תתחיל בדרום לבנון או בסוריה`.

דבריו של מועלם באים על רקע דבריו של שר הביטחון אהוד ברק אתמול, לפיהם לישראל נשקפת סכנה מוחשית מצד סוריה. `בהיעדר הסדרים עם סוריה אנו עלולים להגיע עימה לעימות כוחני שיגיע עד למלחמה כוללת`, הזהיר.

לדבריו, `כמו במציאות המוכרת במזרח התיכון, נשב מיד לאחר מלחמה כזאת למשא ומתן ונדון בדיוק על אותם דברים שאנו דנים עם הסורים כבר 15 שנים`.

לדבריו, `המזרח התיכון זו שכונה קשה. אין פה חסד לחלשים ואין הזדמנות שנייה, הסדר מדיני לא יתממש כל עוד הצד השני חושב שישראל חלשה, שאפשר להתיש אותה או שאפשר לפתות אותה למלכודות דבש דיפלומטיות`.

הוא הוסיף כי `הסדר מדיני אינו חלומו של הצד השני, זו אמורה להיות בחירה באין ברירה. אם הצד השני יעריך שאפשר למוטט את ישראל, להתישה או לפתות אותה למלכודות דבש - הוא יעדיף זאת`. עם זאת, הצהיר ברק, על הממשלה לחתור להסכמי שלום עם מדינות האיזור.

שר החוץ הספרדי, מיגל מורטינוס, שהגיע לסוריה לאחר ביקור בישראל, ביקש להרגיע את הרוחות ואמר `אני מגיע מישראל לאחר פגישות עם הגורמים הבכירים ביותר באיזור, ואני יכול להגיד כי לא שמעתי שום תופי מלחמה, להפך, חשתי רצון עז לשלום`.


ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב