קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הצעת חוק בעקבות בג"ץ: לספח את כביש 443


מאת אביעד גליקמן
ynet
6.2.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3845112,00.htmlחבר הכנסת משה (מוץ) מטלון מציע לספח את הכביש לישראל כדי לעקוף את פסיקת בג`ץ שתאפשר לפלסטינים להשתמש בו. ועדת השרים לענייני חקיקה תדון בכך מחרהאם פסיקת בג`ץ בנוגע לכביש 443 תיאכף או תיעקף? ועדת השרים לענייני חקיקה תדון מחר (יום א`) בהצעת חוק שלפיה הכביש יסופח לתחומי מדינת ישראל - דבר שבאופן אוטומטי יאפשר רק לאזרחי ישראל להשתמש בו. את החוק יזם ח`כ משה (מוץ) מטלון מישראל ביתנו, שאליו הצטרפו 17 מחוקקים נוספים.

כביש 443 אמור להיפתח בעוד כשלושה חודשים לתנועת פלסטינים, בעקבות פסיקת בג`ץ בנושא.


מאז נשמעו במערכת הפוליטית קולות שלפיהם יש לחוקק חוק שיעקוף את הפסיקה. בדברי ההסבר להצעה נכתב כי הצורך בה התעורר לאחר פסיקת בג`ץ שקבעה כי הכביש שבו בוצעו פיגועי ירי רבים נגד אזרחי ישראל ישוב ויותר לנסיעת פלסטינים.

חבר הכנסת מטלון טוען כי פתיחת הכביש לנסיעת פלסטינים תגרום לכך שאלפי ישראלים יימנעו מלהשתמש בכביש, ואלה שכן ישתמשו בו יסכנו את עצמם. עוד נכתב כי חלק מהקרקעות שעליהם נסלל הכביש הופקעו באופן חוקי לצורך ביטחוני.


לדברי חבר הכנסת, הצעת החוק נועדה לשנות את המצב המשפטי ולאפשר לישראלים לנסוע בבטחה בציר מרכזי זה בדרך לבירה. `מעציבה העובדה שישנם בישראל החשים אמפטיה לנוחיותם של פלסטינים באמתלות של דאגה לזכויות האדם, אך חייהם וביטחונם של אזרחי ישראל אינם כלל בראש מעיינם`.

עק
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב