קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

הרשות הפלסטינית עתרה לבג"ץ נגד שב"ס
nrg
שמואל מיטלמן
11.02.10
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/055/616.html
ברשות הפלסטינית גילו כנראה את כוחו המרתיע של בג`ץ בישראל: בצעד יוצא דופן, הגישו היום (ד`) בכירים ברשות שתי עתירות המבקשות את התערבותו של בית המשפט העליון נגד שירות בתי הסוהר (שב`ס) והמשרד לביטחון פנים בישראל, בכל הנוגע לשמירה על זכויות יסוד של האסירים הפלסטיניים המוחזקים בארץ.

בעתירה אחת מבקשים השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית, עיסא קראקע, יחד עם משרדו, להורות לנציב שב`ס, רב גונדר בני קניאק ולשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ`, לנמק מדוע יחזיקו בידיהם מידע עדכני על מעצרם ומקום המעצר של תושבי הגדה המערבית ומדוע לא יעבירו את המידע אל הרשות הפלסטינית.

בא כוח העותרים, עו`ד חוסאם יונס, מסביר כי המידע דרוש לרשות הפלסטינית כדי לספק לאלפי האסירים, המוחזקים במתקני הכליאה בישראל, תמיכה כלכלית (`תשלומי קנטינה`), ייצוג משפטי ושירותים משפטיים ורפואיים חיוניים להגנה על זכויותיהם.

השר קראקע טוען כי כיום כלואים בישראל כ-8,000 פלסטינים, בהם אסירים ביטחוניים, פליליים ומנהליים וכן עצורים. לדבריו, משרדו מספק להם ייצוג משפטי בוועדות שליש ובוועדות לקציבת מאסרי עולם וכן בבקשות חנינה המופנות לנשיא המדינה. זאת, בנוסף לתמיכה כלכלית, שירותים רפואיים וטיפולי שיניים.

העותרים טוענים, כי כל מתקני הכליאה והמעצר בישראל הועברו לאחרונה מידי המשטרה וצה`ל לידי שב`ס, וכי מחובתו של שירות בתי הסוהר לנהל מערכת רישום ומידע על מקום החזקת האסירים והעצורים, לרכז מידע זה ולהעבירו לגורמים הפלסטינים הנוגעים בדבר כדי שיוכלו לדאוג לזכויות הכלואים.

`התנהלות שב`ס מהווה התעללות בנתונים למרותו
לטענת הרשות הפלסטינית, המשרד לענייני אסירים מוכר לשב`ס ומתקיים ביניהם קשר יומי ובהיקף נרחב. אולם, העותרים קובלים כי למרות זאת ממשיכים בשב`ס להתייחס אליהם כאל `פונים פרטיים` ומטפלים בפניותיהם באופן פרטני. `התנגדות שב`ס לדרישתנו למסירת המידע היא אבסורדית וחסרת היגיון`, טוענים העותרים.

בעתירה השנייה מבקש משרד החינוך הפלסטיני, יחד עם המשרד לענייני אסירים, להורות לשר אהרונוביץ` ולשב`ס `לנקוט מיידית וללא כל דיחוי` בכל הפעולות הנדרשות כדי לאפשר לאסירים תושבי הרשות הפלסטינית, בין אם הם ביטחוניים, מנהליים, פליליים או עצורים, לגשת למבחני הבגרות במערכת החינוך הפלסטינית.

העותרים טוענים כי בשנת 2009 התלוננו אסירים כי ששב`ס מנע מהם להירשם לבחינות הבגרות. על פי העתירה, בשב`ס הסבירו כי מדובר בתקלה טכנית שתבוא על תיקונה. אולם, לדברי העותרים, התנה זאת השב`ס, עוד בשנת 2008, בכך שהרשות הפלסטינית תחליף את האחראי מטעמה על הבחינות, וכן את צוות הבוחנים, לאור ההעתקות הנרחבות שהתגלו במבחנים.

`אמנם האחראי והבוחנים הוחלפו, אולם הבחינות בשנת 2009 לא קוימו, למרות ההבטחה לאפשר זאת`, טענו העותרים.

משרד החינוך הפלסטיני מאשים כי התנהלות שב`ס מהווה `התעללות בנתונים למרותו`, וכי הוא אינו אמור להיות מעורב כלל באופן ניהול המבחנים ובדיקתם, כל עוד לא נשקף כל סיכון ביטחוני. `מדובר בבחינה שהאחראי הבלעדי עליה הוא משרד החינוך הפלסטיני`, טענו.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב