קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

אחמדינג`אד לאסד: ישראל תתקוף? לשים לזה סוף
ynet
דודי כהן
11.02.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3847520,00.html
המתיחות בין ירושלים לדמשק מתחילה לדעוך? טהרן תשמח להוסיף שמן למדורה. במהלך הימים האחרונים התייחסו מספר בכירים איראניים לקרב המילולי בין ישראל לסוריה, שבינתיים נרגע מעט, אך הבוקר (יום ה`) מגדיל לעשות נשיא איראן, מחמוד אחמדינג`אד, כשבשיחת טלפון עם הנשיא בשאר אסד, הבטיח לו לשים קץ להתקפות `המשטר הציוני`, אם זה יפתח במתקפה.

`אם המשטר הציוני יחזור על טעויותיו ויפתח במתקפה צבאית, אזי יש להתנגד לו בכל העוצמה, ולשים לזה קץ, פעם אחת ולתמיד`, אמר אחמדינג`אד לאסד – על פי הדיווח בטלוויזיה האיראנית.

נשיא איראן הוסיף בשיחה: `יש לנו מידע שהמשטר הציוני מנסה למצוא דרך לפצות על התבוסות המגוחכות שספג מהעם בעזה ומחיזבאללה בלבנון`. עוד אמר כי `הפעולות של המשטר הציוני נובעות מחולשה ולא מעמדה של כוח`.

שר החוץ האיראני, מנושהר מותקי, התייחס גם הוא השבוע לנושא, ובראיון לרשת `אל-ג`זירה`, גינה את הצהרותיו של שר החוץ אביגדור ליברמן, שאיים למוטט את המשטר בסוריה. `איראן תעמוד לצד אחותה הערבית מול כל בעיה שתתעורר ובכל מצב בו תעמוד בפני מתקפה`, אמר, `אולם אנחנו איננו חושבים כי תיתכן אפשרות שכזאת. איננו סבורים כי הישות הציונית תיצור משבר או מתח חדש או תפתח במלחמה חדשה באזור`.

באותו ראיון הציג מותקי את תפישתו כלפי עם ישראל, וכינה אותו `עם משוגע שמונהג בידי אנשים משוגעים`. לדבריו, איראן אינה לוקחת ברצינות את איומיה של ישראל לתקוף צבאית את מתקני הגרעין שלה, אך הדגיש כי על טהרן להיות מוכנה לתקיפה מצד ישראל.
`המשטר הציוני באזור נמצא במצבו החלש ביותר ומחזיק בעמדות החלשות ביותר מזה שלוש שנים`, אמר. `זוהי הפעם הראשונה בה אנו רואים את המשטר הזה כמי שניצב בפני שתי תבוסות שונות וחשובות באזורנו, וזאת היא הפעם השביעית שהכוחות הישראליים ניסו להיכנס ללבנון וכפו מלחמה עליה`.


ד נ


קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב