קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

נורי אל עוקבי נאבק בצפרניו נגד נישולו ובזיזת אדמותיו ע`י `המדינה` המתרחשים ברגעים אלו – דיון מגוחך נוסף בביהמ`ש בבאר שבע
הפורום לדו קיום בנגב
חיה נח
25.02.10


נורי אל עוקבי נאבק בצפרניו נגד נישולו ובזיזת אדמותיו ע`י `המדינה` המתרחשים ברגעים אלו – דיון מגוחך נוסף בביהמ`ש בבאר שבע


אתמול נמשכה הדיסקרדיטציה של העדים המומחים של נורי גם לגבי בן שלמה מפענחת התצלומים וגם לגבי עודה אבו פריחה המהנדס שמדד את הבארות, המבנים והסכרים באל עראקריב.

שוב הדיסקרדיטציה של המומחים כמו במקרה של אורן יפתחאל. כמעט ללא התערבות השופטת תוך כדי הדיון ותוך דחיית התנגדות עורכי הדין של נורי.

התובע ניסה להציג את העדים המומחים כחברים של נורי, מי שקבלו ממנו מידע. את עודה שהוא גם חבר הפורום לדו קיום בנגב תקף על כי לא ראה צורך לציין זאת בחוות דעתו כיוון שעודה כתב כי אינו צד לעניין והוא נותן חוות דעת מקצועית. הפורום פועל להשבת אדמותיו של נורי ואם כך הרי שהוא נוקט צד כלשהו. הנוסח אינו מדויק אבל זו רוח הדברים. זה באמת היה מרגיז כי הפרקליטות לכאורה נקייה מכל רבב ואינה צד בעניין היא אובייקטיבית לחלוטין, היא איננה מייצגת את עמדת ותפישת המדינה.

כמובן שהייתה גם דיסקרדיטציה של נורי. נורי אינו שומר חוק כי המפענח אמר שביקר איתו יחד בחלקה 2 שבה אסרו עליו להיות וכו` וכו`.

זה יום עצוב למערכת המשפט והפרוטוקול הזה עוד ילמד בבתי ספר למשפטים כי יש כאן הזניה של המשפט והורדת הרמה המשפטית לרמות שלא יאמנו.

לבסוף ולא לפרוטוקול השופטת לימדה תורה את התובע עו`ד רואש ואמרה לו שלא חוקרים מומחים על דעותיהם ועמדותיהם... זה כמובן לא לפרוטוקול אלא בשיחה `חברית` .
השופטת היתה משועשעת מכך שאנשים באים להביע סולידאריות עם נורי (ואתמול היינו מעטים 4!) ואמרה `אנשים משועממים באים לשמוע את המשפט המתנהל , טוב בבית המשפטים הדלתיים פתוחות...` או משהו כזה

ולבסוף כאשר יצאנו מהאולם נורי עוכב לחקירה עי שוטרים שהמתינו לו! החקירה הפכה למעצר על עקירת עצים ונדמה לי פגיעה ברכוש. נורי הבטיח למשטרת רהט כי יגיע לתחנת המשטרה לאחר המשפט.

לאחר מכן הוא נעצר והודיעו לי על כך ממשטרת רהט. פגשתי אותו בתחנת המשטרה ברהט כאשר עמד לצאת לבית החולים סורוקה.

אינני יודעת מה המצב כרגע הפלאפון שלו אינו עונה ואני מניחה שהוא במעצר.

היום צריך להתקיים דיון משפטי להרחקתו מהשטח. המשטרה ערערה על החלטת השופט ג`ורג אמוראי מהשבוע שעבר ובקשה לעצרו ל 14 יום. שאול דיוויס, עו`ד של נורי מהסנגוריה אומר שאם הוא עצור ככל הנראה לא יתקיים היום הדיון, אלא אם כן יביאו אותו לבית המשפט.

כרגע אין לו עורך דין בתיק שבגינו נעצר ואינני יודעת אם המדינה שוב תעמיד לו נגור ציבורי או שהוא צריך לשכור עו`ד נוסף
הטקטיקה של המדינה ברורה, רצון להפחיד את נורי, להתישו ולהרתיע אותו מלפעול בענין האדמות. נורי אמר אמש שהוא חזק והכל בסדר אחרי שלא בא אוכל אל פי כל היום וגם לא בתחנת המשטרה. אני לא ממש נרגעתי מזה!

זה היה אחד הימים היותר קשים ומייאשים של השנה. נוכח זה אנחנו עומדים קומץ של אנשים, את עיקר התמיכה נותן פורום דו קיום בנגב לשוויון אזרחי שהוא ארגון קטן, דל משאבים שאין לו עורכי דין.
מבלי לפגוע בעבודת ארגונים אחרים אני חייבת לומר שמאד מאד חבל שארגוני זכויות אדם אחרים עומדים מן הצד ומחרישים. זו לא שעתם היפה!

כל התיק הזה צריך היה לדעתי הצנועה להתנהל על ידי ארגוני זכויות אדם עם פרופיל ציבורי גבוה ומשפטנים שיעמדו לצידו של נורי לכל אורך הדרך.
ימים קשים ומייאשים
שרק יהיה טוב
חיה
Haia Noach
Negev Coexistence Forum for Civil Equality
Phone 972 (0)8 6469029
Fax: 972(8) 6483804
Mobile: 972 (0)524269011
P.O.B 130 Omer, 84965, Israel
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב