קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

דוח ביהמ"ש הצבאי עופר :כך מנצחת מערכת המשפט הצבאי את העצירים הפלסטינים... קרוב ל 100% פלסטינים "אשמים".
מחסום ווטש

ביהמ`ש הצבאי עופר, 16.2.10 – בוקר ואחה`צ

משקיפות: אילנה המרמן, רוני המרמן (מדווחת)


הכניסה ה`משודרגת` החדשה למתחם ביהמ`ש מדכאת ביותר. היא ממחישה את העובדה שיש כוונות לשמר את הכיבוש לעוד שנים רבות.


אולם 3 : ביהמ`ש לערעוריםשופט: סג`א נתנאל בנישו

תובע: רס`ן אורן ליבר

סנגור: עו`ד מחמוד חסאןהנאשם: סאאד סוהיר ג`מיל אלחמאמרה – תיק מס` 3426/09, ת.ז. 852046929

(ר` דוחות קודמים בעניינו: `עופר`: 22.7.09 / 12.8.09 / 16.9.09)ערעור התביעה בביהמ`ש לערעורים נגד החלטת ביהמ`ש קמא לזכות את סאאד.סאאד נעצר בביתו שבכפר חוסאן באמצע הלילה ב 17.2.09. כתב האישום הוגש ב 24.11.09. הוא נאשם בחברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, `החזית העממית לשחרור פלסטין`. פרטי האישום: השתתפות בתהלוכה של הארגון וכתיבת סיסמאות.כעבור כמעט 9 חודשים שבהם התקיימו דיונים ונחקרו עדים, הגיע ביהמ`ש להחלטה לזכות את הנאשם מחמת הספק. מיד עם מתן ההחלטה ב 5.11.09. הגישה התביעה ערעור לביהמ`ש לערעורים ודרשה שסאאד יוחזק במעצר עד להחלטת ביהמ`ש לערעורים. ביהמ`ש לערעורים לא קיבל את הבקשה, וב 11.11.09 שחרר את סאאד בערבות של 10,000 ₪ ובתנאי שלא יעזוב את כפרו עד לפסיקה של ביהמ`ש לערעורים.היום, 16.2.10, התקיים בביהמ`ש לערעורים הדיון בנוגע לערעור התביעה כנגד זיכויו של סאאד. בהחלטתו לזכות את הנאשם טען ביהמ`ש קמא, בין השאר, שהתביעה לא קיימה עימות בין המפליל לבין הנאשם. התביעה טענה שניתן היה לתקן זאת במהלך הדיונים. ועוד טענה התביעה, שהשופטת הילית בר-און-ביבר לא לגמרי השתכנעה שסאאד דיבר אמת, אך בחרה לזכותו מחמת הספק. התביעה דרשה שסאאד יודה באישומים שבכתב האישום, כלומר, `חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת`. בתנאים אלה תסכים התביעה שביהמ`ש יגזור על הנאשם עונש החופף את ימי מעצרו. יחד עם זאת התעקשה התביעה על שחרור מותנה.ההגנה הודתה שהבעיה העיקרית היא אמינות הנאשם, אך גם הזכירה לביהמ`ש שסאאד אמור לתרום כליה לאחותו העומדת לעבור ניתוח השתלת כליה בישראל. שחרור מותנה ימנע מסאאד לקבל אישור כניסה מהמת`ק.השופט בנישו קיבל את טעוני התביעה. הוא הציע שהצדדים יבדקו ביניהם מה ה`אופציות`, וישובו לאולם ביהמ`ש לאחר הפסקת הצהרים.


סאאד היה מיואש. מהתחלה סרב להודות שהיה אי פעם חבר בחזית העממית. וכעת, אם לא ירצה להיאסר, ייאלץ `להודות`. גם השחרור על תנאי היה עניין בעייתי בשל מניעת אישור כניסה לישראל. אך עצם המחשבה שיוחזר לכלא היוותה עבורו איום רציני, ולכן החליט לקבל את `העסקה`.

וכך מנצחת מערכת המשפט הצבאי את העצירים הפלסטינים ומשיגה את הנתון הסטטיסטי הרצוי – הווה אומר, קרוב ל 100% פלסטינים `אשמים`.


אחרי הפסקת הצהרים ניתן פסק הדין. הנאשם הואשם בחברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת ובמתן שירות להתאחדות זו בכך שכתב סיסמאות והשתתף בתהלוכות.


גזר הדין:

1. עונש המאסר כימי המעצר: 8 חודשים ו 23 יום.
2. 6 חודשי מאסר על תנאי לתקופה של שנתיים
3. קנס של 5,000 ₪

עב
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב