קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - מצור, חומה ומחסומים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

אירופה תומכת בגולדסטון: "חקרו פשעי מלחמה"
ynet
AFP
11.03.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3860895,00.html


סטירת לחי לישראל. הפרלמנט האירופי אישר אחר הצהריים (יום ד`) את תמיכתו בדו`ח גולדסטון, וקרא `לחקור את פשעי המלחמה` שביצעו, על-פי המסמך, ישראל וחמאס - במהלך מבצע `עופרת יצוקה`.

בהחלטתם קראו חברי הפרלמנט ושרת החוץ של האיחוד, קתרין אשטון, `לפרסם בפומבי
את יישום המלצות הדו`ח`, שזכה לביקורת נוקבת מצד גורמים בישראל. `אנו קוראים לשני הצדדים (ישראל וחמאס) לחקור את הטענות שעלו במסמך ללא משוא פנים, בין היתר באשר לטענות להפרת החוק הבינלאומי ולביצוע לכאורה של פשעי מלחמה`.

חברי הפרלמנט מתחו ביקורת נוקבת על המשך מדיניות הסגר של ישראל על הרצועה, וכתבו כי `המשבר ההומניטארי בעזה הולך ומחריף בשל המצור, שהוא עצמו מנוגד לחוק הבינלאומי`. דו`ח גולדסטון אושר בעצרת הכללית של האו`ם בחודש נובמבר האחרון. טרם ההצבעה שם, נשאו 15 שגרירי מדינות נאומים בנושא. מאוחר יותר תמכו במסמך 114 מדינות, 44 נמנעו ו-18 התנגדו - בהן ישראל וארצות הברית.

`שלום אמיתי מחייב נכונות להתפשר`

שר החוץ הבריטי דיוויד מיליבנד גינה בשם חברי האיחוד האירופי את ההחלטה לאשר בנייה
של 1,600 יחידות דיור בשכונת רמת שלמה במזרח ירושלים. `זו החלטה שגויה בעיתוי לקוי, שתחזק את אלו שטוענים כי ישראל אינה רצינית בכוונותיה לשלום. אני ועמיתי באיחוד האירופי מגנים את הצעד`.

`שיחות הקרבה שהושקו רק לאחרונה הן הזדמנות חשובה להתקדם במגעים לשלום בין ישראל לפלסטינים`, אמר בהודעה שפרסם משרדו. `שלום אמיתי מחייב אומץ, מחוייבות ונכונות להתפשר מצד שני הצדדים. יש להפגין זאת לא רק במילים, אלא גם במעשים. מנהיגי שני הצדדים חייבים לרסן את אלו המנסים להתסיס או לערער את המצב בשלב קריטי זה`.
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פנייה דחופה לשר הביטחון ולמתפ"ש: אפשרו כניסת ציוד מחשבים ותקשורת לרצועת עזה‎
תרחיש הבלהות שיצרה ישראל: קורונה ברצועת עזה
מנכ`לית ארגון זכויות האדם הישראלי `גישה`, תניה הרי, תנאם היום בפני מועצת הביטחון של האו`ם,