קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - מצור, חומה ומחסומים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

תושבים בעוטף עזה: פוחדים, השקט כאן לא אמיתי
nrg
רונן דמארי
18.03.10
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/083/517.html?hp=1&loc=1&tmp=7212פגיעת רקטת הקסאם בצהריים (ה`) בשטח החממות של מושב נתיב העשרה, ממנה נהרג פועל זר, החזירה את תחושות חוסר הביטחון והחרדה אל האיזור. התושבים חוששים מהסלמה והעובדים הזרים, שרבים מהם מועסקים בחקלאות, בעיקר מבולבלים. אחד מהם, חברו של ההרוג, אמר ל-nrg¬מעריב: `אני לא יכול להסביר איך אנחנו מרגישים אנחנו מארץ זרה, אנחנו לא יודעים מה יקרה מחר`.

אלביג רום, עובד זר מנפאל בן 27 שהיה עד לפיצוץ הקטלני, תיאר את התחושות הקשות. `אנחנו באים מארץ אחרת כדי לחסוך כסף לא כדי לאבד את החיים שלנו`, אמר. `כל הזמן אנחנו שומעים צבע אדום, אנחנו מרגישים שזה כבר נורמאלי. אנחנו מקווים שזה לא יקרה עוד פעם וחושבים על העתיד`.

על פגיעת הרקטה אמר: `עבדנו ביחד כמו בכל יום. בשעה 11:30 שמענו אזעקת צבע אדום. אני נכנסתי לתוך המחסה, שמעתי את מעוף הרקטה ואז שמעתי פיצוץ. הבנתי שנפל משהו, ניסיתי לחפש איפה ואז ראיתי שאין גג בחממה ושמים זורמים. נכנסתי פנימה וראיתי את החבר שלי שוכב שם`.

`אני לא מבין למה יורים לכאן כל הזמן`
על החבר שנהרג סיפר אלביג כי הוא השאיר אחריו אישה וילד. `הוא היה אדם מקסים שתמיד חייך`, אמר. `לפני שבאנו ידענו שיש בעיות, אבל האיזור היה יחסית שקט. אנחנו לא יודעים עד מתי זה יימשך, הלוואי וכל המלחמה הזו תיגמר כבר`.

לדבריו, `אני לא מבין למה יורים לכאן כל הזמן. ממשלת ישראל והפלסטינים צריכים לעשות משהו כדי שהשקט יישמר`.

שייקה שקד, חקלאי מנתיב העשרה, סיפר כי הוצבו מיגוניות באיזור ואמר כי `מדובר בחוסר ערנות וחוסר מזל שתפסו את אותו בחור שעמד בחממה`.

לדבריו, בשנה האחרונה לא היה שקט באיזור. `נפלו כאן פצמ`רים וקסאמים, אבל כל עוד לא נשפך דם הכול בסדר. כנראה שמחכים שיהיה דם, אז עכשיו יש דם, ומה יקרה? ידחפו את האיזור למערבולת מטורפת. כולנו פוחדים, רוצים שהשקט יחזור, אבל נראה שהכול עובר ליד ואומרים שיהיה בסדר`.

ראש המועצה האזורית יאיר פרג`ון התייחס גם הוא לירי ואמר כי `נפילת הקסאם מלמדת שהביטחון לא חזר לישובי מערב הנגב וכי השקט הוא תעתוע`. לדבריו, `התושבים חייבים להמשיך ולגלות ערנות ועל הממשלה להמשיך ולחזק את תושבי האיזור. ירי מעזה איננו מבחין בין תושבים לבין עובדים זרים, בין מבוגרים לילדים. ירי נועד לזרוע מוות ולהרוס את מרקם החיים`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

פנייה דחופה לשר הביטחון ולמתפ"ש: אפשרו כניסת ציוד מחשבים ותקשורת לרצועת עזה‎
תרחיש הבלהות שיצרה ישראל: קורונה ברצועת עזה
מנכ`לית ארגון זכויות האדם הישראלי `גישה`, תניה הרי, תנאם היום בפני מועצת הביטחון של האו`ם,