קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

רה"מ אישר 800 מיליון לערבים: "לשנות את פנינו"
ynet
שרון רופא-אופיר
18.03.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3864396,00.htmlכשברקע עדיין נשמעים הדי המהומות בירושלים, ובכירי ההנהגה הערבית בישראל מזהירים מפני פרוץ אינתיפאדה שלישית, הודיע אמש (יום ד`) המשרד לענייני מיעוטים כי הממשלה צפויה להשקיע 800 מליון שקל באוכלוסיית המיעוטים בישראל, במסגרת תוכנית רב-שנתית.

על התוכנית חתומים ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והשר לענייני מיעוטים, אבישי ברוורמן, ובהתאם לה יושקע הכסף במהלך חמש השנים הקרובות בעשרה יישובים נבחרים. ההשקעה תתמקד בארבעה תחומים עיקריים: פיתוח תעסוקתי, תשתיות, שדרוג אמצעי התחבורה ופיתוח קרקעות לבנייה. השר ברוורמן אמר על רקע התוכנית כי `הוכח לי שממשלת ישראל שותפה לדרך הרואה לנגד עיניה את נושא השיוויון לאזרחי ישראל הערבים`.

התוכנית גובשה במשך תשעה חודשים בשיתוף מספר משרדי ממשלה, ביניהם המשרד לענייני מיעוטים, שהתווה את הדרך יחד עם איימן סייף, מנהל הרשות לפיתוח כלכלי באוכלוסיית המיעוטים, משרד האוצר, משרד התמ`ת ומשרדים נוספים, לצד מנכ`ל משרד ראש הממשלה. היישובים שנבחרו להשתתף בפרויקט הם: נצרת, סכנין, שפרעם, אום אל-פאחם, קלנסווה, מראר, טמרה, טירה, כפר קאסם ורהט.

לפי התוכנית יושקעו 220 מיליון שקל בפיתוח תעסוקתי, שיכלול גם השקעה בתשתיות כלכליות מקומיות ובשדרוג אמצעי התחבורה בתוך היישובים ומחוצה להם. יושקעו גם 100 מליון שקלים בפיתוח קרקעות לבנייה רוויה בקרקע מינהל, ובקרקע פרטית יושקעו 316 מיליון שקל. בנוסף תשקיע הממשלה עוד 150 מיליון שקל בהפעלת התוכנית `עיר ללא אלימות` באותם יישובים שנבחרו.

`המטרה היא לשפר את השירות לאזרח, ולחזק את הקשר שבין הקהילה, האכיפה והמשטרה`, אמרו במשרדו של השר ברוורמן. עשרת היישובים נבחרו לפי קריטריונים כמו גודל האוכלוסייה, יציבות שילטונית ומצב סוציו-אקונומי. מדובר ביישובים שבהם מתגוררים יותר מ-300 אלף איש, המהווים כ-25% מאוכלוסיית המיעוטים בישראל.


הוגי התוכנית מסמנים מספר יעדים מרכזיים, ביניהם: הגדלת ההכנסה לנפש, שדרוג תשתיות כלכליות, יצירת תנאים הולמים לפיתוח כלכלי ביישובים, הגדלת מקורות ההכנסה של הרשויות המקומיות, פיתוח ההון האנושי והגברת הביטחון האישי והמודעות לנושא האלימות בציבור הערבי.

התוכנית צפויה להיות מובאת לאישר הממשלה ביום א` הקרוב. ראש הממשלה, שכבר חתם עליה, אמר אמש כי `הפוטנציאל של האוכלוסייה הערבית בלתי ממומש, ואנו פועלים בהחלטה זו להביא לשיוויון הזדמנויות, בניית תמריצים ופיתוח היכולות של עשרה יישובים ערביים. הצמיחה הכלכלית והתרומה המגזרית כתוצאה מהחלטה זו יכולים לשנות את פניה של מדינת ישראל, והם מבטאים את מחויבותה של ממשלה זו גם לצמיחה וגם לשיוויון`.

ברוורמן הוסיף ש`בבסיס התוכנית עומד שינוי דרמטי של מדיניות הממשלה כלפי האוכלוסייה הערבית`. לדבריו, 800
מיליון השקלים שתשקיע המדינה ינפיקו רווח של שני מיליארד שקל לכלכלת המדינה. `התוכנית צפויה לתת פתרונות לבעיות מורכבות כמו תעסוקת נשים, היעדר תחבורה ציבורית ביישובים ומצוקת הדיור. עתה כל שנותר הוא להמתין לאישור הממשלה, ולצאת לדרך`.

למברכים הצטרף שר האוצר, יובל שטייניץ, שהוסיף כי משרד האוצר יפעל בשנים הקרובות לחיזוק אוכלוסיית המיעוטים בישראל וציין: `מדובר באחת התוכניות החשובות: היא מקדמת תעסוקה, מחזקת תשתיות, ומחוללת פעילות כלכלית בעתיד`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב