קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

פלסטינים הכו חיילים שהיו באימון ספורט בחברון
nrg
עמיחי אתאלי
18.03.10
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/083/636.htmlקבוצה של חיילים מגדוד שמשון שיצאו אמש (ד`) לריצה בחברון בליווי מפקד הכיתה ואיבדו את הדרך, הותקפו על ידי פלסטינים תושבי המקום לאחר שאלה הבחינו בהם.
עשרה חיילים ומפקד כיתה יצאו אמש לאימון ספורט בחברון, כשהם לבושים בבגדי ספורט ועמם נשק אחד בלבד. החיילים טעו בדרך ועברו בטעות לצדה המזרחי של קסבת אבו-סנינה, איזור שבדרך כלל ישראלים אינם מסתובבים בו.

בשלב מסוים נוצר נתק בין הרצים ושלושה חיילים שהשתרכו מאחור הוקפו על ידי עשרות פלסטינים והוכו מכות נמרצות.
\
החיילים נחבלו ומאחד מהם אף נלקחו נעליו. בסופו של דבר, הצליחו החיילים להיחלץ מהמקום לאחר שחייל נוסף מהקבוצה הבחין באירוע וסייע להם. הארבעה נפצעו באורח קל ופונו לבית חולים בירושלים לקבלת טיפול רפואי. מדובר צה`ל נמסר בתגובה כי נסיבות האירוע נבדקות.

מהיישוב היהודי בחברון נמסר בתגובה לתקרית כי `האירוע החמור מצביע על הרצחנות הערבית מחד, ועל כבילת הידיים הצה`לית מאידך. העובדה שהחיילים לא ירו כשנקלעו למצוקה היא תוצאה של האיסור שהוטל עליהם, בכל השבועות האחרונים, לפעול כראוי מול המתפרעים הערבים`.

לסיום הם גם פנו לשר הביטחון ואמרו: `האירוע המזעזע הזה צריך לשמש פעמון אזעקה לשר הביטחון, שבעודו משבח ומטפח את `כוחות הביטחון הפלסטיניים` הגיעה המערכת שתחת פיקודו לכשל הרתעתי שכזה`.


ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית