קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

מי הרג שני פלסטינים? "הצבא בא רק אחרי הירי"
ynet
עלי ואקד
24.03.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3867477,00.html
האם התקרית שבה נורו למוות שני בני-דודים פלסטינים כלל לא הייתה ניסיון פיגוע? חקלאי פלסטיני טען היום (ד`) כי האירוע ביום ראשון כלל לא קרה ליד מחסום צבאי כפי שטוענים בצה`ל, וכי הירי לעבר השניים בוצע לפני שלאזור הגיעו החיילים. יש לציין כי התחקיר הראשוני של האירוע סמוך לעוורתא העלה סימני שאלה קשים.

מוסטפא ריזק חסן, חקלאי בן 62 מהכפר ביתא, סיפר ל-ynet כי ביום התקרית שבה נורו למוות מוחמד וסלאח קוואריק, בני 19 מהכפר עוורתא, הוא שמע שני צרורות של ירי. `היו ביחד אולי כ-15 יריות לכל היותר. איך ששמעתי את הירי, הייתי בטוח שהמתנחלים מאיתמר תוקפים את החקלאים`, סיפר חסן, `במרחק כמה מאות מטרים ממני היה חקלאי, חבר שלי, וירדתי לכיוונו כי הייתי בטוח שהוא זה שנפגע מירי המתנחלים - אבל התברר שהוא ברח למצוא מסתור וראיתי שהוא בסדר`.

`חזרתי לאדמה שלי והסתכלתי על הכביש לכיוון ההתנחלות. שם ראיתי את הג`יפ הירוק של המוכתר של ההתנחלות`, אמר חסן, בהתייחסו לקצין הביטחון של ההתנחלות איתמר. `זה המוכתר עם הג`יפ הירוק שתמיד כשהחיילים מתירים לנו לעבוד את האדמה מסתובב סביבנו יחד איתם וזה הוא שבדרך כלל מוביל את אלה שתוקפים אותנו`.

חסן הבהיר כי לא ראה את המתנחל יורה. `מה שאני ראיתי זה אותו ואת הרכב שלו אחרי הירי. לא היה באזור שום כוח של צה`ל, אפילו לא חייל אחד ואפילו לא סימן לחיילים. רק אחרי כמה דקות טובות הגיעו כמה ג`יפים של הצבא, אולי עשרה, אפילו קצת יותר`.

לדבריו, אחרי שהג`יפים הגיעו למקום, טילפן אליו אחיו לשאול אם היה פיגוע באזור. `אמרתי לו `לא היה פיגוע ולא כלום``, אולם, אחרי מספר דקות לאחר מכן הגיע למקום אמבולנס. `רק אז ראיתי שיש שתי גופות שמוכנסות לאמבולנס. עד אז לא ראיתי אותן, אבל דבר אחד בטוח - לא היה שום ירי שעה שהג`יפים היו באזור. הירי היה הרבה לפני שהחיילים הגיעו. לא היתה שום נוכחות של החיילים באזור, שהיה מאוד שקט עד לירי`.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

עצומה: שחררו את אמל נחלה, נער פלסטיני החולה במחלה קשה, וכלוא מזה שנה במעצר מנהלי ללא משפט‎‎
לגנות או לא לגנות, זאת השאלה
בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית