קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

שלום! שמי שיר רגב ואני עריק מה 1.12.09
שיר רגב
24.03.10


חבר/ה יקר/ה

שיר רגב, בן 19, אנרכיסט, סיים לרצות מאסר של 20 יום על סירובו להתגייס לצה`ל בגלל הכיבוש. אתמול, 25.3.10, הוא נדון ל-10 ימי מאסר נוספים , בכלא 6 בעתלית.

מכתבו של שיר מופיע להלן. הוא מחכה כעת להחלטת הצבא בעניינו. נמשיך לעדכן

בברכה

יש-גבול


--------------------------------------

------------------------------------

לכבוד לשכת גיוס חיפה
העתקים לשר הביטחון וראש הממשלה

שלום! שמי שיר רגב ואני עריק מה 1.12.09 .
אני מרגיש שחובתי היא לסרב ולערוק מצבא, שעיקר עיסוקו היומיומי היות משטרת כיבוש לשמירת `הסדר הישראלי` וכפייתו על פלשתינים חסרי הגנה ואזרחות.
ומהו אותו `סדר ישראלי`? זהו תהליך מתמשך כבר למעלה מ-42 שנה של משטר צבאי לפלשתינים, של שלילת הנגישות למשאבי הקהילות הפלשתיניות באדמה, במים, בפירות החקלאות, במחצבים, בזיהום אדמתם ונחליהם כל זאת תוך תמיכה בגזילת זכויות אלה ע`י המתנחלים החיים באותו איזור אך תחת חוקים אחרים כביכול דמוקרטיים. ועוד לא דיברתי על זכויות האדם של הפלשתינים, על שלילת חופש התנועה, פגיעות גוף ועד כדי הרג מסיבי ללא כל חקירה ראויה של חשודים בביצוע עבירות מהחמורות שבספר החוקים הישראלים ושהן בתנאים של `תפיסה לוחמתית` גם פשעי מלחמה ועבירות אחרות על החוק הבינלאומי.
בעיקר בהיותי בעל פרופיל `קרבי` ללא ספק בהתגייסותי הייתי צפוי לשרת מערכת `מאפיוזית` זו, שאין לה כמעט נגיעה היות צה`ל - צבא הגנה... זהו צבא המשרת אינטרסים שאינני מאמין בהם לכן בדילמה שבין שרות כזה לבין צו המצפון אין לי כל ספק בבחירתי.אני מאמין גם שיבוא יום שבחירתי תזכה גם לערכתם של אנשים שהיום מתכחשים למציאות האיומה שאנו כחברה יוצרים לעם אחר ולנפשם של צעירים רבים שלא מודעים אולי להשחתה שהם שותפים לה


על החתום:
שיר רגב
ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו