קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

ארה"ב על תוכנית השלום: `לא ננסה לכפות עמדה`
ynet
יצחק בן-חורין
08.04.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3872918,00.htmlדובר מחלקת המדינה האמריקנית, פיליפ קראולי, סירב אמש (יום ד`) להתייחס באופן ישיר לדיווח ב`וושינגטון פוסט` שלפיו הנשיא אובמה `שוקל ברצינות` להציג בסתיו תוכנית שלום למזרח התיכון. קראולי רק אמר שהוא רוצה להרחיק את הכתבים `מהרעיון שאנחנו הולכים לנסות בשלב זה לכפות עמדה מסויימת על הצדדים`.

בממשל האמריקני חוששים כי הפרסום ב`וושינגטון פוסט` יפגע במאמצים לקדם את `שיחות הקרבה` בין ישראל לפלסטינים ובעקבות זאת גם את המשא ומתן הישיר. לפי הדיווח, התוכנית האמריקנית תתבסס על המתווה שהציג ביל קלינטון בפסגת קמפ דייוויד בשנת 2000. אובמה התייעץ בנושא עם פורום היועצים לשעבר לביטחון לאומי, שנתנו את ברכתם למהלך
קראולי הבהיר כי ארה`ב תציע רעיונות משלה, כפי שעשתה בעבר, במסגרת שיחות השלום, כדי לגשר על הפערים בין ישראל לפלסטינים.
`תקופת החג מאחורינו ואנחנו בקשר עם הצדדים ואנחנו רוצים להביא אותם למשא ומתן בהקדם האפשרי`, `זוהי הדרך היחידה שבה ניתן להשיג הסכמים לסיום העימות`. לדבריו, `כפי שאמרנו פעמים רבות, אנחנו מוכנים למלא תפקיד פעיל ברגע שהצדדים ייכנסו למשא ומתן, אבל מעבר לזה אין לי תגובה`.

במחלקת המדינה סירבו להתייחס לאפשרות שראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש עם מזכירת המדינה הילרי קלינטון במהלך ביקורו בוושינגטון בשבוע הבא לרגל פסגת הביטחון הגרעיני. קודם לכן הבהירו בבית הלבן שהנשיא אובמה לא יפגוש את נתניהו בשבוע הבא. בוושינגטון מצפים לבואם של 46 מנהיגים זרים, ולנשיא נקבעו פגישות אישיות עם תשעה מהם בלבד.


ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו
אזרחית ירדן שבאה לחתונה בשכם נעצרה במעצר מנהלי, פתחה שביתת רעב