קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - נושאים קשורים

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

דרישה להקמת ועדה שתבדוק אם צה"ל הפר את הוראת בג"ץ בעניין ה`חיסולים`
nrg
אריק בנדר
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/094/503.html?hp=1&loc=3&tmp=4471#after_maavaron
14.4.10

יו`ר סיעת מרצ בכנסת, ח`כ אילן גילאון, פנה הבוקר (ד`) לשר הביטחון אהוד ברק ודרש ממנו להקים ועדת חקירה שתחקור את התנהלות מערכת הביטחון בעקבות פרסומו המחודש של תוכן המסמכים הסודיים שעל רקע הדלפתם עומדת לדין ענת קם.
על פי תחקיר מאת אורי בלאו שפורסם לפני כשנה וחצי ב`הארץ`, המסמכים הסודיים מוכיחים כי צה`ל אישר לחיילים להתנקש במבוקשים פלסטינים חרף הוראה של בג`ץ שאסרה על כך.

ח`כ גילאון. `גובר החשש שמערכת הביטחון פעלה בניגוד להחלטת בג`ץ`. צילום ארכיון: יוסי אלוניכעת דורש ח`כ גילאון לבדוק האם מערכת הביטחון, ובכללה האלוף יאיר נווה שבלשכתו שירתה קם, אכן פעלה כפי שנטען בתחקיר שפורסם ב`הארץ`.

`התנהלותה ומעשיה של ענת קם הינם לשיפוטו של בית המשפט, והוא אשר יכריע את הכף בעניינה`, כתב ח`כ גילאון לשר ברק. `באשר להתנהלותו של האלוף יאיר נווה ובכירים נוספים במערכת הביטחון, הרי שגובר החשש כי מערכת הביטחון ובכיריה פעלו בניגוד להחלטת בג`ץ עת נתקבלה הוראה לחיסול מבוקשים`.

לטענת ח`כ גילאון, העיסוק התקשורתי בפרשה שנודעה כ`פרשת קם` מתעלם מהשאלות המהותיות שהתעוררו בעקבותיה סביב מדיניות החיסולים בצה`ל. `לא מן הנמנע כי התנהלות זו מהווה איום ממשי לדמוקרטיה כאשר ההתעסקות, הניתוחים
והפרשנויות נוברים בטפל ולא בעיקר`, כתב.

`אי לכך ובהתאם לזאת, אני סמוך ובטוח כי יש למהר ולהורות על הקמת ועדת חקירה אשר תחקור את התנהלות מערכת הביטחון בפיקודו של האלוף יאיר נווה`, הוסיף.

ד-ה
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

ביאטה, אני והסרטן
מאדם קלר - מסר אישי על אבל קשה וכואב ועל התגברות
בית המשפט בירושלים ביטל את מעצרו של מוחמד כנאענה, ממנהיגי תנועת אבנאא אלבלד