קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

המינהל האזרחי חזר להרוס בתים בגדה
ynet
עלי ואקד
14.04.10,
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3875791,00.html


דחפורים של המינהל האזרחי בליווי כוח של צה`ל הרסו הבוקר (יום ד`) מבנים בכפר פלסטיני בשומרון, וגם בכפר אחר ליד בית לחם. הפלסטינים טוענים כי זו הפעם הראשונה, לאחר מספר חודשי הפוגה, שהמנהל מבצע הריסות בגדה המערבית.

לפי הפלסטינים, הדחפורים הרסו בית בכפר חארס שליד סלפית שבשומרון, ולאחר מכן החלה הריסתם של כמה פחונים המשמשים עסק לשטיפת מכוניות, מפעל שיש קטן, ועסקים נוספים במקום.

גורמים בצבא אמרו כי `לא מדובר בבתים בהם גרו פלסטינים, המבנה הראשון הוא בכלל מתקן לשטיפת מכוניות ושני המבנים השניים היו בהליכי בנייה. שלושתם נבנו באופן בלתי חוקי ועל כן הגיעו כוחות של מנהל אזרחי וצבא על מנת להרוס אותם`.

סיפר ל-ynet כי `התושבים הופתעו מהגעת אנשי ההריסה ולא נמסרה שום התרעה לבעלי הבית. האיש היה בעבודה, מה שמצביע שפעולת ההריסה בוצעה באופן מפתיע`. לדבריו, `כנראה שמדובר בתגובה פוליטית לאירועים שקורים לאחרונה. אנחנו לא יודעים איפה ייגמר ההרס`.

מאוחר יותר אמרו פלסטינים שבכפר אל-חדר שליד בית לחם הרס כוח של צה`ל בית ששימש שבעה בני משפחה, ליד גדר ההפרדה. הם מסרו גם כי לא ניתן מספיק זמן לבני המשפחה להתפנות ולקחת את חפציהם. זוהי הפעם השנייה שאותו הבית נהרס.

בשטחים יש חשש שההריסות יגבירו את הזעם ואת פעילויות המחאה העממיות. הבוקר פורסם ב-ynet שלאחרונה העביר צה`ל לרשות הפלסטינית מסרים כדי שתפעל לצמצום האלימות בהפגנות ובהפרות הסדר ברחבי הגדה המערבית, בעיקר סביב גדר הביטחון, מחשש כי אירועים אלה יביאו לתוצאות קשות ולהסלמה. אלוף פיקוד המרכז, אבי מזרחי, הנחה לנקוט בשורה של פעולות שיביאו לשינוי באווירה.

ד-ה
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו