קישור ל-RSS
העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו; לא בגלל שאנשים הם רעים    אלא בגלל שאנשים לא עושים דבר בקשר לכך    
מגזין הכיבוש - חיים תחת כיבוש

עמוד הבית  חזרה הדפס  שלח לחבר

עזה: חמאס הוציא להורג משת"פים בעופרת יצוקה
ynet
עלי ואקד
15.04.10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3876373,00.htmlעונש מוות בעזה: ממשלת חמאס בעזה הוציאה להורג ביריות שני פלסטינים, שנחשדו בשיתוף פעולה עם ישראל. מדובר בשני פלסטינים, מתוך עשרה שנידונו למוות בגין שיתוף פעולה במהלך מבצע `עופרת יצוקה` ולפניה. השניים הואשמו שמסרו מידע שסייע בחיסול אנשי חמאס במהלך המבצע.

גופותיהם של מוחמד אסמאעיל ונאסר אבו פרייג` הועברו לבתי החולים, לאחר ההוצאה להורג הבוקר (יום ה`). בשבועות האחרונים התנהל דיון סביב החלטת ממשלת חמאס על עונש המוות, כשארגוני זכויות אדם דרשו לבטל את ההחלטה ולהימנע מהוצאת השניים להורג.

בממשלת חמאס ברצועה טענו כי יש להוציא להורג את משתפי הפעולה. בחמאס הציגו סקרים שהוכיחו לטענת ממשלת הנייה, כי הרוב המוחץ של הפלסטינים תומך בהוצאתם להורג של המורשעים בשיתוף פעולה.

יש לציין כי ההוצאה להורג בוצעה ללא חתימתו ואישורו של נשיא הרשות הפלסטינית, אבו-מאזן, כמתחייב בחוק הפלסטיני. בצל הפילוג בין שני הצדדים נמנעה ממשלת חמאס מלהעביר לחתימתו של אבו-מאזן את ההחלטה על ההוצאה להורג, בטרם זו בוצעה הבוקר.

מדובר בפעם הראשונה מאז מבצע `עופרת יצוקה`, בה מוציא חמאס להורג משתפי פעולה. בינואר 2009, במהלך מבצע צה`ל ברצועה, הוצאו להורג שישה פלסטינים החשודים בשיתוף פעולה עם ישראל. בין הנידונים למוות שלושה אחים, שאחד מהם ניסה בטרם מעצרו לבלוע כרטיס SIM (זיכרון של טלפון נייד), בו תועדו ככל הנראה שיחותיו עם גורמי ביטחון ישראלים. האחים הוצאו להורג ברחוב.

במקביל, בצל המבוי הסתום שאליו נקלעו מאמצי הפיוס בין פתח לחמאס, נפגשו השבוע סופיאן אבו זיידה, חבר המועצה המהפכנית של הפתח, ופתחי חמד, שר הפנים בממשלת רצועת עזה, ובכיר בחמאס. בשיחה עם עיתונאים אחרי הפגישה, אמר אבו זיידה כי השניים דנו בצורך להפסיק את ההסתה ההדדית בכלי התקשורת של שני הצדדים.ד נ
קישורים למאמרים האחרונים בנושא

היום (רביעי) משמרות מחאה ברחבי הארץ: די למעצרים המנהליים! ישוחרר מאהר אל-אח`רס!
גם על זה לא שמענו שום דבר בתקשורת הישראלית
בבית המשפט בירושלים - תביעה של צלם העיתונות הפלסטיני נידאל שתיה שחיילי צה"ל ירו בעין שמאל שלו